I po prohraném zápase můžete odcházet se vztyčenou hlavou, pokud jste na hřišti nechali vše, i podrážky od bot.
Daniel Řeha

Výsledkový servis 7.12.2019

V sobotu odehrály svá utkání tři družstva frýdeckých florbalistů.

Elévové třetí
Na domácí půdě na Čeladné se představili naši nejmenší elévové. Po vyrovnaných bojích nakonec ukořistili třetí místo.
V prvním utkání s 1.FBC Karviná naši remizovali 12:12, ve druhém zápase podlehli týmu Paskov Saurians 5:11, s družstvem FBC Český Těšín uhráli bod za výsledek 9:9. V posledním utkání s 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm, zs naši zvítězili 7:17 a ukořistili tak třetí příčku.

Junioři na vítězné vlně
V tažení frýdeckých týmů pokračovali naši junioři. V prvním utkání s týmem FBC Letka - florbalový klub naši zvítězili 4:1, skóre načal ve druhé třetině Tomáš Habrnál po přihrávce od Honzík Kostka, další branku pak přidal Filip Smiga (Petr Kuča), v oslabení se pak ještě trefil Martin Klieščik (Honzík Kostka), hosté ve třetí třetině snížili, ale v čase 9:37 uzavřel skóre utkání Petr Kuča.
Ve druhém zápase nastoupili naši proti týmu FbK Horní Suchá. Ani v tomto zápase neztratili bod a po vysoké výhře 7:1 se posouvají na třetí místo v lize. Skóre utkání otevřel v první třetině Honzík Kostka (Martin Klieščik), na první branku navázal Martin Klieščik (Patrik Hudeček), sumář první části uzavřel Lukáš Pavlas (Matěj Gilar). Ve druhé části se podruhé v utkání trefil Honzík Kostka (Adam Palát), v oslabení se pak trefil Filip Smiga. Soupeř nakonec ve třetí části snížil, ale hned po 17 vteřinách se opět do zápisu o utkání zapsali naši zásluhou Matěj Gilar (Mara Matěj).

Ženy uhrály bod
V sobotu v Hranicích odehrály své dvě utkání i naše ženy. V prvním zápase s FBC Přerov naše děvčata podlehla 2:5. Ve druhé třetině snížila na 1:2 Barbora Kučerová (Lydie Božková), ve třetí části zvýšil Přerov vedení, pak snížila Nikol Zachníková (Barbora Kučerová), ale holky z Přerova nakonec přidaly ještě dvě branky a pohlídaly si tak vedení.
Ve druhém zápase se naše ženy představily proti družstvu FbC Asper Šumperk. V tomto utkání si nakonec vybojovaly bod za remízu 5:5. V první třetině po 50 vteřinách otevřela skóre Denisa Tomášková (Nikol Zachníková), zvýšila Kateřina Magnusková (Nikol Zachníková) a další brnaku ještě přidala Nikol Zachníková (Kateřina Muroňová), soupeřkám se nakonec podařilo snížit ještě do první sirény. Ve druhé části se role obou týmu vystřídaly a Šumperk opanoval druhé dějství, za naše se prosadila pouze Nikol Zachníková (Denisa Tomášková). Obrat děvčata ze Šumperka dokonaly v závěrečné třetině, ale naše ženy se nevzdaly a nakonec díky třetí trefě Nikol Zachníkové (Lenka Cencková) vyrovnaly skóre a stav udržely až do finální sirény.