Základní informace

FbC Frýdek-Místek z.s. je frýdeckomístecký florbalový klub.

Dne 18.9.2003 se zrodilo FbC Frýdek-Místek z.s. Tehdy fungoval klub jako druhý ve městě společně s SK IBK Frýdek-Místek, tento klub však zanikl.  Podobným směrem se ubíralo i FbC, pro které ale svitla naděje v roce 2007. V sezóně 2007/08 přetažením dětí ze Sokolu a mužů z frýdlantské Kotelny započal klub novou lepší historii frýdecko-místeckého florbalu. V roce 2011 se definitivně změnilo vedení a za pomoci vedení, sponzorů, trenérů a rodičů se klub posouvá stále dál.

Domácí zápasy družstvo musí stále pořádat v prostorách Sportovní haly ZŠ Čeladná, kde si během posledních pár let vybudovali příjemné domácké prostředí a podmínky. Na výstavbu nové sportovní haly a vybudování domácího prostředí ve Frýdku-Místku se stále čeká.

Dnes klub čítá 7 mužských družstev ve všech věkových kategoriích (od přípravky po muže) a tým žen/juniorek.

NAŠE VIZE

Budovat respektovaný klub se stabilní strukturou, který bude svým členům schopen poskytovat kvalitní zázemí. Vytvořit pozitivní prostředí, ve kterém se hráči budou cítit komfortně, šťastně a florbal je bude bavit. Prostředí, ve kterém budou moci rozvíjet vlastní kreativitu a radost ze sportu a vzájemné spolupráce budou přenášet do osobního života. Vychovávat hráče s jasnými hodnotami, morálně silné, dostatečně sebevědomé čelit výzvám a schopné vlastního rozhodnutí.

NÁŠ CÍL

Vychovávat zdravé a úspěšné osobnosti ve sportu i v osobním životě. Rozvoj hráče a jeho přirozený růst je vždy na prvním místě.

NAŠE HODNOTY V KLUBU

Vášeň pro hru. Milovat sport, florbal a vše, co s ním souvisí. Vášeň pro činnost, kterou dělám, je základní předpoklad k tomu, aby byl hráč úspěšný. Pokud člověk dělá to, co ho baví, je spokojený a může se plně soustředit na dosahování svých cílů.
Respektovat každého! Na hřišti i mimo něj! Respektovat vyjadřuj všem účastníkům hry stejně, jako všem osobám ve tvém životě! Na hřišti respektuj spoluhráče, stejně jako soupeře, rozhodčí, diváky i rodiče. Projevením respektu vůči druhým roste i respekt tvé osoby v jejich očích. Respektovat znamená být respektován! Buď fér a život i sport ti to vrátí!
Miluj florbal jako hru se vším všudy! Abys mohl hrát a zlepšovat se, potřebuješ všechny účastníky této hry. Rozhodčí, soupeř i diváci patří ke hře. Bez nich by nebyla hra. Přemýšlej pozitivně! Hraj podle pravidel vždy a za všech okolností. Na cestě za vítězstvím nesmíš ztratit svoji čest!
Buď kreativní. Neustále zlepšuj své dovednosti. Trénuj a hraj tak nejlépe, jak dovedeš. Jedině tak posouváš úroveň svojí hry kupředu. Neboj se! Vytvářej, zkoušej. Čím více dovedností zvládneš, tím lepším a platnějším jsi hráčem. Současně buď trpělivý, jdi postupně a nikam nespěchej. Nic nejde okamžitě!
Jsi součástí týmu. Každý člen týmu je stejně důležité. Každý má svou roli, své přednosti a nedostatky. Nemysli jen na sebe. Buď stále svůj. Dej všechnu svoji energii a vše co umíš ve prospěch týmového cíle! Neboj se odpovědnosti. Když víš, že můžeš týmu pomoci, neváhej a jdi! Sleduj emoce spoluhráčů, posiluj je, pomáhej jim! Makejte společně a užijte si každý zápas, ať už dopadne jakkoliv.
Měj vůli překonávat všechny překážky! Stanov si jasný cíl a měj dostatek síly na trnité cestě k němu. Posouvej své hranice, chtěj se neustále zlepšovat. Buď si vědom svých předností stejně, jako svých nedostatků. Rozvíjej své silné stránky a posiluj ty slabé. Tvá práce nikdy nekončí!
Buď si vědom svých kvalit. Nekoukej jen na chyby a nedostatky. Buď dostatečně sebekritický, ale dostatečně sebevědomý. Neexistuje nic, co bys nemohl zvládnout. Můžeš. Stačí chtít! Nedovol, aby ti strach z chyby zabránil v cestě za tvým cílem. Přemýšlej a ber chybu jako výzvu. Neúspěch znamená, že jsi dosud jen nenašel způsob, jak dosáhnout svého cíle!

Díky kvalitní koncepční práci se florbalový klub v posledních letech neustále rozvíjí. Stále vytváříme nové tréninkové a herní možnosti a rozšiřujeme kapacitu týmů tak, abychom mohli nabídnout příležitost sportovat každému zájemci.

 

  1. Fandím, povzbuzuji a bavím se společně s dětmi – florbal je hra, ne válka.
  2. Nekritizuji, nekřičím z tribuny a neradím dětem, co mají na hřišti dělat, to je práce trenéra, případně jeho asistentů.
  3. Snažím se vytvořit pro své dítě podporující prostředí a jsem mu oporou, i když se zrovna nedaří.
  4. Chválím hlavně za snahu a nasazení.
  5. Projevuji respekt k ostatním sportovcům, rozhodčím i fanouškům.
  6. Vyžaduji dodržování zásad fair-play a jdu v tom příkladem.
  7. Důležité není vítězství, ale radost ze hry a rozvoj dětí.
  8. Vedu své dítě k samostatnosti a zodpovědnosti, i za cenu toho, že vždycky všechno nebude přesně tak, jak si představuji.
  9. Když se mi něco nelíbí nebo něčemu nerozumím, jdu se zeptat trenéra a respektuji, že má rozhodující slovo, i když s ním nemusím souhlasit.
  10. Hlavním cílem je spokojenost nás všech, dětí, trenérů i rodičů.

Instagram FBC FM

Aktuality z Facebooku

Naši partneři