I po prohraném zápase můžete odcházet se vztyčenou hlavou, pokud jste na hřišti nechali vše, i podrážky od bot.
Daniel Řeha

Juniorky získaly tři body

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - FBC Ossiko Třinec
4:6

(0:3, 2:0, 1:3)

Juniorky se v Olomouci postavily k prvnímu utkání proti třineckým děvčatům. Bohužel v první části naše děvčata inkasovala hned třikrát.

Ve druhé třetině se naše holky oklepaly a podařilo se snížit, nejprve v čase 2:53 skórovala Portešová, pak v čase 8:43 se trefila Kučerová po přihrávce Šulákové.

Poslední dějství zahájily třinecké lépe a zvýšily svůj náskok hned v úvodu. Naše holky se ale nechtěly vzdát a v čase 9:43 po přihrávce Portešové vstřelila druhou branku Kučerová, bohužel pak ale děvčata z Třince přidaly ještě dvě branky a naše tak o dva góly podlehly rivalkám z Třince.

FbC Asper Šumperk - FbC KOVO KM Frýdek-Místek
4:5

(0:4, 1:1, 3:0)

Zápas s Šumperkem byl jako na houpačce. Naše děvčata si otevřely v první třetině střelnici v šumperské svatyni. V 5:12 otevřela skóre Magnusková po přihrávce Zlé. V čase 7:47 Urbanová přihrála Portešové a ta zvýšila na 2:0 pro naše, Portešová pak přidala další trefu po asistenci Kučerové v čase 10:10. V čase 14:40 ještě našla Klepáčová Šulákovou a čtvrtý gól byl na světě.

Ve druhé třetině naše zvýšily už na 5:0 zásluhou Magnuskové, které na gól přihrála Portešová. V čase 14:08 se ale holky ze Šumperka konečně nadechly.

Frýdecké juniorky zřejmě zaskočila branka z konce druhé třetiny, takže v závěrečné části se ještě musely strachovat o výsledek, Asper přidal další tři góly a stáhl tak na rozdíl jediné branky. Naštěstí se našim holkám podařilo vedení udržet a získat tak alespoň tři body.

Hodnocení trenéra: "K zápasům jsme odjeli do Olomouce se značně oslabenou sestavou. Chybělo nám 5 hráček (ze zdravotních důvodů) ze základní sestavy.

V prvním zápase s Třincem jsme opět nezachytili první třetinu, museli jsme prohazovat obě pětice, abychom dostali do hry nějaký systém. Ve druhé třetině jsme vystrčili růžky a v třetí třetině jsme se snažili zápas otočit na naši stranu. Bohužel neúspěšně. Nové holky v sestavě musí dál na sobě makat, ale určitě bylo na nich, že i když měly respekt, tak se snažily dát toho vše. Zvláštní kapitolou byly dvě rozhodčí, ale co i ty se musí učit.

V druhém zápase jsme se střetli s posledním týmem tabulky Šumperkem. Po prvním vzájemném zápase (13-0), jsme chtěli do zápasu vstoupit s nepodceněním soupeře a první třetina vypadala, že se bude opakovat výsledek podobný prvnímu zápasu. Ve třetí třetině však nám nějak došly síly a nakonec jsme se o výsledek strachovali. Vítězství jsme nakonec ukořistili.

Gratulace k prvnímu gólu Klárky Š. Snad nás do dalších zápasů opustí nemoci a zranění a budeme moci zápasy odehrát v plné síle."