Ženy v Šumperku bez bodu

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - FBC Vikings Kopřivnice
3:8

(0:2, 2:5, 1:1)

Ženy o víkendu zavítaly do Šumperka, kde se v prvním utkání střetly z Vikings Kopřivnice. Kopřivnické ženy začaly utkání lépe a po první třetině si odnášely dvoubrankové vedení.

Svůj náskok korunovaly soupeřky v úvodu druhé části další sprškou branek v naší síti a v čase 4:44 už naše děvčata prohrávala o pět branek. V čase 6:08 se podařilo vykřesat jiskřičku naděje, když Božková nahrála Zachníkové, která se trefila mezi tři tyče, v čase 7:22 na první úspěch našich navázala Magnusková po přihrávce Portešové. Snahu našich pak ale Kopřivnice zmrazila dalšími dvěma góly.

Soupeřky ještě přidaly další branku v úvodu třetího dějství a výsledek pro nás vypadal opravdu velmi nepříznivě. Vyrovnaná třetí část nakonec ještě přinesla ovoce a v čase 10:57 se trefila Božková po asistenci Zachníkové, děvčata tím uzavřela gólový sumář utkání.

FBC Spartak Bílovec - FbC KOVO KM Frýdek-Místek
4:2

(1:0, 0:1, 3:1)

Druhý zápas byl o poznání vyrovnanější. Bílovec sice šel v čase 1:38 do vedení, ale to byl pro první třetinu na obou stranách jediný gólový zápis.

Druhou část naopak začaly mnohem lépe naše ženy, když v čase 0:17 vlétly na hřiště jako tajfun a Střelecká si připsala gól po asistenci Magnuskové. Ani ve druhé třetině jsme ale více gólů neviděli, takže do závěrečné části šla naše děvčata za vyrovnaného stavu.

Třetí dějství ale opanovaly ženy z Bílovce. Už 27 vteřin po úvodním bully šly do vedení. Ve třetí minutě pak přidaly soupeřky další branku, na tu se našim podařilo najít odpověď hned po timeoutu, v čase 8:59 se mezi střelkyně zapsala Portešová. Radost našim hráčkám vydržela pouhých 9 vteřin, pak opět udeřily ženy Bílovce, ty si do závěru třetiny své vedení pohlídaly, a tak se našim ženám nepodařilo uhrát bod ani ve druhém víkendovém utkání.

Hodnocení trenéra: "Odjezd v 6.30 z Frýdku byl náročný asi pro všechny hráčky a bylo to v prvním zápase vidět. Výkon na 40% svých možností a pohyb vůbec žádný. Několik gólů jsme obdrželi po samostatných únicích soupeřek a naším nestiháním do obrany. Prostě zápas nic neříkající.
V druhém zápase jsme určitě zlepšili pohyb a musím konstatovat, že nejmíň remíza by tomuto zápasu slušela více. Několik šancí neproměněno a když k tomu přičteme dvakrát trefenou spojnici branky, tak na konci zápasu byl bohužel pro nás negativní. Škoda že nemáme z tohoto zápasu video, protože ty spojnice trefené Denisou a Ivou by určitě měly velké množství shlédnutí.
Opět jsme nebyli v plné sestavě (zdravotní, rodinné a pracovní důvody), ale v druhém zápase jsme bojovali. Gratulace k prvnímu gólu Nikol a Sasi. Snad jim to tam začne padat."