Život je hra a mě baví si hrát.
Tomáš Vežranovský

Výsledkový servis 9. a 10.11.2019

Muži stále bez bodu

V sobotu muži vycestovali k regionálnímu derby do Třince. O utkání bylo rozhodnuto již od samého začátku, kdy frýdečtí po úvodní dvacetiminutovce prohrávali 0:4. V druhé třetině třinečtí náskok jen zvýšili už na 0:9. V poslední třetině Třinec připsal další 2 góly a čestnou branku frýdeckých vsítil, po nahrávce Tomáš Habrnál, Martin Juroš. Hráčem tohoto utkání se za naše barvy stal Vildus Zámečník, díky kterému utkání neskončilo ještě výraznějším gólovým rozdílem.
Fbc Frýdek-Místek 1:11 FBC Ossiko Třinec

V neděli dopoledne se muži představili na domácí hale na Čeladné, kde hostili tým ze čtvrtého místa Divize E, FBC Orca Krnov. Utkání se neslo ve stejném duchu jako v sobotu a soupeř tak opět udával od samého začátku tempo hry. Krnovští florbalisté od úvodních vteřin zasypávali brankáře David Raab přesně mířenými projektily, kdežto domácí se marně snažili najít recept na dobře bránící hráče a ještě lépe chytajícího golmana hostí. Po dvou třetinách svítilo na tabuli skóre 3:9. Po důrazném proslovu o přestávce, šli domácí odhodláni změnit nepříznivý stav, avšak góly dávali především hosté, kteří vyhnali David Raab z branky, kterého nahradil Vildus Zámečník. Ani tato změna v brankovišti nezměnila nic na obrazu hry. Zámečník kapituloval ještě dvakrát, a mohlo být ještě hůř, protože hostující Ondřej Janáč neproměnil nařízené trestné střílení! Hráčem utkání za domácí byl vyhlášen junior, Tomáš Blažek.
FbC Frýdek-Místek 5:15 FBC ORCA KRNOV

Junioři na domácí půdě poloviční

Herní víkend započali v sobotu junioři na domácí hale Čeladná, kde se v první zápase utkali s 1. Fbk Eagles Orlová. Zápas otevřel v 11:39 Petr Kuča po stříleném passu Mara Matěj. Druhá třetina nepřinesla žádnou branku a ve třetí třetině se 2 minuty před koncem (34:24) trefilo bratrské duo Adam a Marek Krmáškovi. Frýdečtí ale neztratili hlavu a 12 vteřin před koncem (35:48), po střele David Fridrich a nahrávce Tomáš Habrnál, šli opět do vedení!!!
FbC Frýdek-Místek 2:1 1.FBK Eagles Orlová

Druhý zápas už tak zdárný nebyl. První góly proti FBC Ossiko Třinec si v zápase připsal Frýdek. Po trefách Adam Palat a Tomáš Habrnál, ale tímto branky pro frýdek skončily. V 7:23 skóroval Dominik Gorný a skóre tedy bylo 2:1. Na konci první třetiny přišly 2 fauly frýdeckých krátce po sobě a tak šli frýdečtí na celé 2 minuty do hry 3 na 5, kterou zvládli úspěšně ubránit! Ale hned minutu po skončení trestu přišla srovnávací branka Třince z čepele Matěje Hecla (14:37). V 22:04 skóroval opět Dominik Gorný a Třinec tak šel do vedení. V čase 30:24 přidal další branku Třince Šimon Czernek a tak Třinec vedl 4:2. v 34. minutě přišel faul domácich a tak frýdek hrál do konce utkání ve čtyřech. 31 vteřin po vyloučení se frýdeckým podařilo ve čtyřech skórovat a dotáhli tak skóre na 3:4, ale tímto snažení frýdeckých skončilo a i po vyrovnaném zápase prohrávají.
FbC Frýdek-Místek 3:4 FBC ossiko Třinec

Ženy v Ostravě tentokrát neúspěšně

Frýdecké ženy vycestovaly v sobotu do Ostravy a vůbec se jim nedařilo. V prvním zápase proti 1.Sc Tempish Vítkovice B prohrávaly po první třetině 0:3. V druhé třetině vítkovické hráčky vsítily dalších 5 branek a čestnou branku si připsala Klára Portešová. V poslední třetině si toho již moc neudálo, akorát si vítkovice připsaly devátou branku.
FbC Frýdek-Místek 1:9 1.SC TEMPISH Vítkovice B

Druhý zápas, proti SK K2 Prostějov, už nebyl tak jednoznačný, kdy v sedmé minutě skorovala Denisa Tomášková. Tohle vedení ale frýdeckým nevydrželo dlouho a v osmé minutě skórovaly Prostějovské hráčky a to hned 2 krát. po první třetině byl tedy stav utkání 1:2. Na začátku druhé třetiny Prostějovské ještě více prohloubily vedení na 1:3 a frýdecké holky měly co dohánět. to se jim do konce 2 třetiny povedlo a tak oba celky vstupovaly do třetí třetiny za vyrovnaného stavu 3:3. tohle skóre ale na tabuli nesvítilo dlouho a prostějovské šly v čase 27:52 do vedení 3:4, I přes obrovskou snahu frýdeckých žen se jim však již skóre nepodařilo nijak změnit a tak ženy prohrávají i druhý zápas a domů jedou bez bodu.
FbC Frýdek-Místek 3:4 Sk K2 Prostějov

Starší žáci si drží neporazitelnost a první místo tabulky

Na první zápas nastoupil náš tým proti nováčkovi skupiny 1.SC Bohumin´ 98. A také to hned od první minuty bylo znát, kdy naši hráči kombinační hrou postupně navyšovali skóre a zkoušeli si různé situace rozehrávek a různé kombinace sestavy. Komentář trenéra Lukin Rajgl: “I když výsledek je zřetelný, musím velice pochválit snahu bohumína, že bojoval až do konce zápasu a naše hráče dobře připravil do dalšího zápasu.”
FbC Frýdek-Místek 17:1 1.SC Bohumín´ 98

Do druhého zápasu vstoupili naši starší žáci ve vítězné náladě a tu si i odvezli domů. Proti FbK Horní Suchá byl zápas od první vteřiny na úplně jiné úrovni a od úvodního hvizdu hra byla až neuvěřitelně moc nahoru a dolů. Jak frýdečtí tak i hráči Horní Suché předváděli nádherný kombinační florbal a do konce první třetiny drželi bezbrankové rozdíly na obou stranách golmani. V druhé třetině se ale rozjela vyšší aktivita frýdeckých střelců, kteří postupně navyšovali výsledek až do konečného 6:1. Svůj první gól za FbC F-M si v tomto utkání připsal Vojtěch Pyško.
FbC Frýdek-Místek 6:1 FbK Horní Suchá

Příští víkend Muži vycestují do Jeseníku, Dorostenci budou pořádat na Čeladné, Juniorky vyjedou do Zlína a víkend završí Mladší žáci doma na Čeladné.