herní strategie herní strategie
Logo FbC Frýdek-Místek
generální sponzor:
KOVO KM machining s.r.o. - www.kovokm.cz
Florbal je jako vynikající jídlo. Dokud nezkusíš nemůžeš vědět jaké to je.
Martin Juroš

Prague Games 2019 B18 - shrnutí + video

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - Tatran Střešovice
0:5

(0:2, 0:3)

Na začátku dalšího hracího dne na naše chlapce čekal velmi těžký soupeř a tím nebyl nikdo jiný než Tatran Střešovice. Dlouhou dobu se našim dařilo držet bezbrankový stav, ale Tatran nakonec našel recept na famózního brankáře Petra. V první půlce se borci z Prahy prosadili dvakrát.

Druhou část gólově opět ovládli Pražané, ale naši předvedli velmi sympatický výkon, takže se nemají vůbec za co stydět. Prohra 0:5 ale znamenala, že společně s Jihlavou jsme se dostali do patové situace a o přímém postupujícím do 1/16finále rozhodl náhodný los. Černého Petra jsme si bohužel vytáhli my a tak nás čekalo předkolo play-off.

VIDEO ZÁZNAM UTKÁNÍ

 

Předkolo Play off

Snipers Třebíč - FbC KOVO KM Frýdek-Místek
1:2sn
(0:1, 1:0)

V předkole play off nám los určil soupeře z Třebíče. Již od začátku utkání byli naši hoši aktivnější a diktovali tempo hry, v čase 4:17 vstřelil první branku utkání Šimík. Naši si pak dále tvořili šance a dostávali soupeře pod tlak.

I ve druhé části byli naši hráči lepším týmem na hřišti, ale v čase 3:50 se naneštěstí podařilo Třebíči vyrovnat. Štěstí se v tu chvíli otočilo zády k našim a už to vypadalo, že i přes veškerou snahu zvrátit stav zpět na svou stranu, ten postup neuděláme. Přes všechny šance a fakt, že naši byli na hřišti lepší, tak Snipers vybojovali v základním čase remízu.

Rozhodovat musely nakonec samostatné nájezdy, ve kterých do té doby skvělého Strouhala v brance nahradil Petr. Naši bohužel museli v nájezdech dotahovat, ale díky Matějkově trefě se podařilo srovnat krok. Zbylé dvě série ovládli na obou stranách golmani, ale při svém třetím nájezdu se opět perfektně trefil matador frýdeckého družstva Matějka, všechno stálo na našem brankáři, hop a nebo trop, půjdeme dál? Napětí v hale by se dalo krájet. Tomáš Petr svým tělem vytěsnil střelce Snipers do rohu a ten nakonec poslal míč jen do jeho výstroje! Naši borci v tu ránu vlétli na hřiště a mohlo tak zaznít vítězné Okolo Frýdku! Postup do 1/16 finále se vydařil.

VIDEO ZÁZNAM UTKÁNÍ
ZKRÁCENÝ ZÁZNAM NÁJEZDŮ

 

1/16final

Maskantje Juniors B18 - FbC KOVO KM Frýdek-Místek
7:2

(3:1, 4:1)

V 1/16finále na nás čekal další nelehký soupeř. Družstvo Maskantje Juniors ze Slovenska. Naši sice začali utkání šťastněji, když hned v první půl minutě vedli zásluhou Habrnála, ale pak převzal tým ze Slovenska otěže zápasu do svých rukou a nasázel do první sirény tři branky.

Ve druhé půlce vykřesal naději na obrat ve vlastním oslabení ze samostatného nájezdu Matějka a stav byl zase jen o gól. Maskantje pak ale opět ukázali, kdo je na hřišti pánem a dalšími čtyřmi brankami poslali náš tým do play off skupiny B.

 

Skupina B 1/8final

Tatran Střešovice Opencamps - FbC KOVO KM Frýdek-Místek
0:4

(0:2, 0:2)

V play off B skupiny na nás čekal bráška soupeře ze skupiny Tatran Střešovice Opencamps, těm naši vrátili takřka do puntíku svou první porážku. V čase 1:53 otevřel skóre utkání Klieščik. Pak v čase 7:44 poslal Smiga Šimíka na steč a ten zvýšil náskok na dvě branky.

1:56 po zahájení druhé půle Kostka vybídl Klieščika a ten se podruhé v utkání trefil. V čase 4:00 se na trestnou odporoučel Gilar, to ale našim vůbec nevadilo a Šimík poslal na trestnou děkovný vzkaz dalším gólem hned po 19 vteřinách našeho oslabení. Brankář Petr opět podržel svůj tým a naši tak konečně prolomili pražské prokletí.

VIDEO ZÁZNAM Z UTKÁNÍ

 

Skupina B 1/4final

FBŠ Slavia Plzeň - FbC KOVO KM Frýdek-Místek
10:2

(6:1, 4:1)

Ač se všem může na první pohled zdát výsledek utkání jako totální debakl, nebylo tomu tak. Naši sice už v první půlce v čase 7:18 prohrávali 0:4, ale podávali velmi sympatický výkon. Habrnál korunoval snahu našich v čase 12:54 a dal gól, který v našich vykřesal určitou naději. Soupeř z Plzně ale poslal do sirény na naši střídačku jasný vzkaz dalšími dvěma góly.

Už se zdálo, že to naše kluky úplně položilo, že už snad ani nemají chuť v zápase pokračovat, opak byl ale pravdou a kluci dřeli dál. I přes to, že gólový příděl se na našem kontě hromadil, kluci se stále podporovali a drželi spolu - šlapali jako Tým! Děsivý stav nakonec ještě před závěrem druhé půle snížil Smiga. Hoši se ale určitě nemají za co stydět, soupeř byl mnohem lepší a oni to nevzdali ani za stavu 1:10 a snažili se o další  branku. Nechali na hřišti srdce!

VIDEO ZÁZNAM Z UTKÁNÍ

 

 

VIDEO SESTŘIH VŠECH ZÁPASŮ

Slovo trenéra D. Řehy: "Tady jsou slova k výkonům naprosto zbytečná, popsat, co a jak a proč? Ne! Chci jen klukům poděkovat, že dokázali to s čím jsme do Prahy odjížděli, nechat na hřišti všechno! Taky chci klukům poděkovat za tu šanci stanout opět po roce na střídačce týmu FbC KOVO KM Frýdek-Místek, že mi věřili, že si mě vybrali, že mi dali najevo, že přes to přeze všechno, co bylo a nebylo, si mě váží, děkuji rodičům, kteří podpořili jejich důvěru a nápad, díky jim za perfektní atmosféru, díky Peťovi Strouhalovi, který se podílel na kondiční přípravě před odjezdem do Prahy a před každým zápasem v Praze, díky všem, kteří to umožnili uskutečnit. Byl jsem rád součástí takového týmu, party chlapů, kteří rostli a zdokonalovali se, spoustu z nich jsem vedl v minulosti od těch nejmenších, byli to jelítka a teď jsou z nich chlapi, kteří umí hrát vyrovnané zápasy i s mnohem silnějšími soupeři, třebaže technicky či fyzicky na to nemají, vyrovnají to svým velkým srdcem a bojovností, tohle se frýdeckým klukům nedá upřít a to je ten základ tohohle super týmu! Mockrát dík."

 

Copyright © 2015 - Designed and developed by Misha.in