Martin Juroš

Jeseník si z Čeladné nakonec odvezl 3 body

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - FBK Jeseník

4:7 (2:3 0:2 2:2)

Již k druhému vzájemnému duelu, tentokrát na domácí půdě Frýdku-Místku, nastoupili florbalisté Frýdku a Jeseníku. Frýdek mohl prodloužit svou vítěznou šňůru na 5 utkání v řadě a Jeseník zase eliminovat bodovou ztrátu z pěti na dva body. Nakonec se z vítězství radovali opět hosté, když ustáli závěrečný tlak a nakonec ztvrtili své vítězství trefou do prázdné branky.

Domácí Frýdek-Místek šel do vedení už ve 3. minutě, když se přesnou ranou na přední tyč prosadil Štěrba, ale Jeseník vzápětí zvládl vyrovnat. Štěrba se tedy znovu chopil iniciativy a poslal Frýdek ve 14. minutě opět do vedení. Přesto Jeseník vyrovnal a do konce první části zvládl překlopit vedení na svou stranu. Druhá část se nesla ve znamení hry ze strany na stranu a čekání na chybu soupeře. Nakonec se prosadil ve 34. minutě opět Jeseník a další brankou "do šatny" se hosté chopili tříbrankového vedení. V závěrečném děství začli domácí dotahovat. Ve 47. minutě přesně zamířil Korček a v 53. Tomančák a drama bylo na světě. Domácí zvládli ustát vyloučení 5na3 a i přesto byli nebezpeční, ovšem nakonec dvě minuty před koncem Jeseník využil otevřené obrany a propasíroval míček za záda, jinak neprůstřelného, Piška. Nakonec Jeseník ještě přidal šťastnou trefou přes celé hřiště gól do prázdné brány a domácí se tak museli smířit s porážkou 4:7.

branky: 4. Václav Štěrba, 15. Václav Štěrba, 48. Adam Korček, 54. Denis Tomančák - 9. Martin Hudec, 16. Martin Příhoda, 18. Martin Trsťan, 35. Václav Břenek, 40. Tomáš Havlík, 59. Martin Příhoda, 60. Martin Příhoda;

sestava: Michal Prokop, Václav Štěrba, Lukáš Rajgl, Lukáš Pindur, Denis Tomančák, Marek Matěj, Jan Huška, Václav Štěrba, Richard Mäkký, Matěj Gilar, Adam Korček, Petr Žabka, Jaroslav Dobeš, Filip Matějka, Martin Juroš, Tomáš Vežranovský, Jan Piško, Marek Hrabec