I po prohraném zápase můžete odcházet se vztyčenou hlavou, pokud jste na hřišti nechali vše, i podrážky od bot.
Daniel Řeha

Muži porazili vedoucí tým ligy!

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - FbC Asper Šumperk

7:6p (1:1 1:3 4:2 1:0)

Další divácky atraktivní utkání sehráli florbalisté Frýdku-Místku, kteří dotáhli utkání proti vedoucímu celku ligy do prodloužení, ve kterém nakonec vystřelil vítězství 40 vteřin před koncem "kouzelník" Klimecký.

V první části jsme mohli vidět od obou stran poměrně opatrnou hru a nečekaně to byli právě domácí, kteří šli jako první do vedení, když se v přesilové hře v 9. minutě prosadil Bitzánek. Šumperské vzápětí vrátil do hry kapitán Trávníček, který potrestal přesnou střelou nepřesnou rozehrávku domácích. Do šaten se po první třetině odcházelo za vyrovnaného stavu 1:1. Do druhé části vstoupili pro změnu lépě hosté, kteří šli do vedení hned ve 21. minutě a i přes srovnávací premiérovou branku domácího Hušky se Šumperk dokázal do konce druhé části prosadit ještě dvakrát. Ve třetí části měli domácí co dohánět, ale povedlo se! Po 21. vteřinách se podruhé v utkání prosadil Bitzánek a ve 45. minutě propasroval za brankovou čáru míček Vežranovský. Šumperk zařadil vyšší rychlost a díky přesilové hře a povedené akci v 51. minutě opět odskočil na rozdíl dvou branek. V 53. minutě však došlo ke kuriózní situaci, kdy hostující brankář Byvan podcenil nahozený míček a Tomančák si tak připsal gól přes celé hřiště. Aby toho nebylo pro Šumperk málo, Tomančák hned v 53. minutě zamířil přesně i v přesilové hře, a tak jsme se opět dočkali vyrovnání a následného prodloužení. V následujících minutách šance střídala šanci, ale 40 vteřin před závěrečným hvizdem využil zmatku před hostující brankou frýdecký kouzelník Klimecký, který svým osobitým způsobem vsítil vítězný gól a pomohl tak k zisku dvou bodů nad jednoznačným favoritem tohoto klání.

branky: 10. Daniel Bitzánek, 29. Jan Huška, 41. Daniel Bitzánek, 45. Tomáš Vežranovský, 53. Denis Tomančák, 54. Denis Tomančák, 65. Radim Klimecký - 14. Jiří Trávníček, 22. Jiří Trávníček, 30. Jiří Trávníček, 33. Michael Maus, 48. Jiří Trávníček, 51. Petr Matěj;

sestava: Lukáš Pindur, Jan Huška, Václav Šťerba, Richard Mäkký, Radim Klimecký, Denis Tomančák, Matěj Gilar, Petr Žabka, Lukáš Rajgl, Jaroslav Dobeš, Filip Matějka, Antonín Godiš, Martin Juroš, Josef Březina, Daniel Bitzánek, Tomáš Vežranovský, Jan Piško, David Raab