Martin Juroš

Muži zaváhali na domácí palubovce s Orlovou

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - 1. FBK Eagles Orlová

2:5 (1:1 0:1 1:3)

K utkání 9. kola divize D zavítala na Čeladnou tento víkend Orlová, která se nachází na 3. místě ligové tabulky, avšak ještě 6 minut před koncem utkání nebylo o bodech zdaleka rozhodnuto. V posledních minutách si hosté, díky dvěma slepeným brankám, nakonec odvezli vítězství 2:5.

Obě družstva se od začátku utkání soustředila hlavně na obranu, a proto končily útočné akce převážně někde na polovině hřiště. Obrovskou příležitost dostali hosté, když se společně na trestné lavici potkali Tomančák s Bitzánkem a Orlová mohla hrát přesilovou hru 5 na 3. Výhodu však nevyužila a naopak, Vežranovský potrestal zaváhání obrany hostů a proměnil trestné střílení. V závěru třetiny se pak prosadil orlovský Kučera, který za pomocí teče překonal, jinak bezchybného, Piška. 30 vteřin po úvodním vhazování ve druhé třetině dostali domácí možnost přesilové hry, ve které se ale naopak z trestného střílení prosadil opět Kučera. Ve 32. minutě mohli hosté vedení navýšit opět v přesilové hře, ale Frýdek bezchybně ubránil, a tak se skóre do konce druhé třetiny již neměnilo. Jednobrankové vedení hostů ve třetí části znamenalo atmosféru, která se dala krájet a i když Orlová ve 45. minutě, díky Šrámkově trefě, odskočila už o dvě branky, frýdecký kanonýr Bitzánek to nenechal jen tak a v 55. minutě rozvášnil tribunu nekompromisní dělovou v oslabení. Orlová se nenechala vyvézt z koncentrace a po dvou vydařených individuálních akcích do otevřené obrany Frýdku-Místku odkočila na konečných 2:5.

branky: 9. Tomáš Vežranovský, 55. Daniel Bitzánek - 20. Adam Kučera, 21. Adam Kučera, 45. Jiří Šrámek, 56. Tomáš Milerský, 57. Jan Adamík;

sestava: Jan Lojkásek, Václav Šťerba, Denis Tomančák, Matěj Gilar, Petr Žabka, Lukáš Rajgl, Petr Fiala, Filip Matějka, Martin Juroš, Josef Březina, Daniel Bitzánek, Tomáš Vežranovský, Jan Piško, Marek Hrabec