I po prohraném zápase můžete odcházet se vztyčenou hlavou, pokud jste na hřišti nechali vše, i podrážky od bot.
Daniel Řeha

Muži si ze Vsetína dovezli bod za remízu!

Florbal Vsetín - FbC KOVO KM Frýdek-Místek

6:5pn (2:3 2:2 1:0)

V 8. kole zavítali muži "A" Na Lapač do Vsetína, kde sehráli atraktivní utkání, které bylo završeno šesti nájezdy, ve kterých nakonec Vsetínu podlehli.

Frýdek-Místek, stejně jako v předcházejícím utkání se Zlínem, zaspal úvodní část hry a než se rozkoukal, prohrával už v 5. minutě 2:0. Naštěstí se zvládl zkoncentrovat a zásluhou Bitzánka snížil ve 12. minutě na rozdíl jedné branky. Díky famózním Piškovým zákrokům však hosté v první části už neinkasovali, ba naopak, v 19. minutě vyrovnal přesnou střelou ze standardní situace Vežranovský a 6 sekund před koncem dovršil obrat svou druhou brankou v utkání opět Bitzánek. Do druhé části vkročili hosté dle představ, protože Bitzánek završil svůj hattrick hned ve 24. minutě a vytvořil tím nad Vsetínem pohodlný náskok dvou branek. Domácí ale s hlasitou podporou fanoušků nepolevili, ale naopak se jim povedlo zásluhou Zajíce a Macka do tří minut srovnat, a tak se v polovině zápasu začínalo zase "od nuly". Šanci strhnout vedení na svou stranu dostali domácí i hosté formou přesilové hry, ale až Tomančák chytl šanci za pačesy a chytrou přízemní střelou překonal strážce domácí branky Zgarbu. Do třetí části vkročili hosté s jednobrankovým vedením, ale ve 46. minutě zlomil při útoku frýdecký bek svou hůl a tak Vsetín neměl s vyrovnávací brankou těžké pořízení. Tempo zápasu gradovalo, šance střídala šanci, ale brankáři obou týmů předváděli bezchybný výkon. Utkání se chýlilo ke svému konci, když v tom jsme ale byli svědky situace, ve které se frýdecký kanonýr Juroš rozhodl, že bude k jednomu z rozhodčích maximálně upřímný a okomentuje jeho výrok dle svého aktuálního rozpoložení. Bohužel pro Frýdek byl odměněn 5timinutovým trestem a červenou kartou, která mu zajistila předčasný odchod do šatny. Hosté se přesto nevzdali a oslabení obětavě ubránili. V 5timinutovém prodlužení hra 5na4 pokračovala, ale Frýdek si dokonce zvládl vypracovat nějaké zajímavé brankové příležitosti, přesto se utkání dostalo až do fáze nájezdů. První nájezd proměnil Vežranovský, ale pak se z Frýdku už nikomu dát branku nepovedlo, a tak si Vsetín, díky dvěma proměněným nájezdům, připsal zaslouženě 2 body.

branky: 2. Robin Macek, 5. Patrik Seevald, 25. Ivan Zajíc, 28. Robin Macek, 46. Robin Macek, N Patrik Seevald - 12. Daniel Bitzánek, 19. Tomáš Vežranovský, 20. Daniel Bitzánek, 24. Daniel Bitzánek, 36. Denis Tomančák;

sestava: Adam Korček, Denis Tomančák, Matěj Gilar, Richard Mäkký, Petr Fiala, Filip Matějka, Martin Juroš, Josef Březina, Daniel Bitzánek, Tomáš Vežranovský, Jan Piško