Martin Juroš

Muži podlehli Jeseníku 9:4

FBK Jeseník - FbC KOVO KM Frýdek-Místek

9:4 (5:2 1:1 3:1)

Ve 3. kole celostátní soutěže divize D zavítal Frýdek-Místek na palubovku Jeseníku, který se mohl pyšnit svou novou halou a neuvěřitelnou diváckou kulisou čítající 230 fanoušků, kteří svůj tým až do poslední minuty neúnavně podporovali.

Již ve 3. minutě první části dostal Jeseník výhodu ve formě pětitiminutového trestu, kterou však pořádně nevyužil, protože po Příhodově trefě na 1:0 reagoval premiérovou trefou za frýdecký A tým a to rovnou v oslabení, junior Godiš. Následně se v 11. minutě gólově prosadil, rovněž premiérovou trefou v dresu Frýdku-Místku, kanonýr Bitzánek a hosté překlopili skóre na svou stranu. Frýdek si ale vedení dlouho neužil, protože domácí dvakrát skórovali a to v pouhých 39. sekundách. Do konce první části stihl Jeseník přidat ještě další dvě branky. Druhá část byla již o poznání vyrovnanější a střelci tentokrát nechali vyniknout brankáře a to na obou stranách. Zvládli se prosadit akorát hostující Bitzánek a domácí Ďopan. Ve třetí části nenechal Jeseník nic náhodě a po dvou povedených akcích odskočil Frýdku o další 2 branky. V 50. minutě už jen snižoval hostující Matějka (8:4) a když pak Ďopan v 56. minutě opět nezaváhal, rozhodl o tom, že si Jeseník při svém premiérovém utkání v domácí hale 3 body s přehledem uhájí.

branky: 6. Martin Příhoda, 11. Martin Příhoda, 11. Martin Juroš, 13. Lukáš Ďopan, 18. Ondřej Stavianis, 32. Lukáš Ďopan, 42. Lukáš Ďopan, 47. Jan Lutonský, 57. Marek Ďopan - 7. Antonín Godiš, 11. Daniel Bitzánek, 21. Daniel Bitzánek, 50. Filip Matějka;

sestava: Petr Fiala, Jaromír Dobeš, Antonín Godiš, Lukáš Rajgl, Filip Matějka, Vojtěh Gvuzd, Martin Juroš, Radim Klimecký, Josef Březina, Daniel Bitzánek, Tomáš Vežranovský, David Raab, Jan Piško