herní strategie herní strategie
Logo FbC Frýdek-Místek
generální sponzor:
KOVO KM machining s.r.o. - www.kovokm.cz
Florbal je jako vynikající jídlo. Dokud nezkusíš nemůžeš vědět jaké to je.
Martin Juroš

DOROSTENCI SE TŘEMI BODY A OSUDEM VE VLASTNÍCH RUKÁCH

Další hrací den 2. ligy dorostenců postavil klukům do cesty týmy Slovan Havířov a Orca Krnov. Pro nás to byly především zápasy o zvýšení sebevědomí a návratu na vítěznou vlnu. Nedá se říct, že by v tomto ohledu kluci stoprocentně uspěli. Nicméně předvedená hra vykazovala především v obranné části zlepšení oproti minulému turnaji, a tak jsme mohli do posledních chvil zápasů bojovat o všechny body.

 

TJ SLOVAN HAVÍŘOV   -   FbC KOVO KM FRÝDEK-MÍSTEK 4:3

(0:0, 0:0, 4:3)

 

V posledních zápasech se pereme nejen s kvalitními soupeři, ale také se svým výkonem. Tým Slovanu Havířov nám hned v prvním zápase předvedl kvalitní hru jak v útoku tak při bránění. S technicky hrajícími havířovskými hráči to nebyla žádná nudná hra a prověřila připravenost všech našich hráčů. Hra byla vyrovnaná a přinášela šance na obou stranách. Díky zlepšené hře v obraně se dařilo útoky Havířova likvidovat ještě před zakončením a akce zakončené střelou spolehlivě zlikvidoval brankář Tomáš Petr. Poradil si se samostatným únikem a několikrát mu pomohla i tyč. Ani my jsme nebyli pasivní a zkoušeli pozornost havířovského brankáře. Ten se předvedl několika výbornými zákroky. Nicméně tato aktivita góly v prvních dvou třetinách nepřinesla. Havířov se dostal ke dvěma přesilovkám, ale i tady jsme hráče dokázali uhlídat.

Gólový zápis se začal psát až v čase 24.14, kdy havířovští překonali brankáře Tomáše Petra střelou ze středu hřiště. Frýdek se však nevzdal. Hlad po gólech zvýšil naši aktivitu a přinášel standardní situace. Rozehrávku jedné z nich si z rohu vzal na starost Vojta Šimík. Přihrávku před bránu si však havířovský obránce srazil do vlastní sítě. 27. minuta a stav byl 1-1. V čase 31.25 se skóre utkání dokonce překlopilo v náš prospěch. První útok Š-K-H zatlačil dobrým napadáním Havířov před svoji branku a vybojovaný míček uklidil Tomáš Habrnál za záda brankáře. Naděje na zisk tří bodů závratně vzrostla.

I nadále kluci bojovali a nenechali se rozhodit vyhrocenou atmosférou. Přesto jím vítězství nebylo souzeno. Za 53 sekund Havířov srovnal a v čase 35.01 dokonce otočil na 3-2. Frýdek sáhl ke hře  bez brankáře, srovnal se do přesilovkového postavení, bohužel míček nešťastně přeskočil hůl našeho obránce a Havířov dával do prázdné branky na 4-2. Ani to nebyl konec. Znovu v šesti a tlaku na havířovskou branku. Čas 35.44 a střela Ondry Svobody vymetla levý roh branky. 4-3. Ještě jeden pokus. Bohužel závěrečná siréna zazněla dříve, než jsme stačili havířovskou branku ohrozit.


FbC KOVO KM FRÝDEK-MÍSTEK   -   FbC ORCA KRNOV   2:1

(1:0, 0:0, 1:1)

Úkol pro druhý zápas zněl jasně. Navázat na zlepšenou hru, vyjádřit převahu v útoku góly a získat po třech zápasech plný počet bodů. Kluci nechtěli na nic čekat a od úvodu se tlačili do útoku. Snažili se o kombinaci i rychlou střelu. Měli jasně navrch a v 7. minutě si mohli vyzkoušet přesilovku. Srovnali se s ní náramně. Pár vteřin po jejím začátku přihrál Ondřej Svoboda přes šířku hřiště přímo na hokejku Vojty Šimíka a ten z voleje trefil odkrytou krnovskou branku. Střeleckých pokusů na naší straně přibývalo, ale stejně tak rostl počet úspěšných zákroků krnovského gólmana. Svým výkonem ukázal oprávněnost  nominace do regionálního výběru dorostenců, a hlavně jemu patří dík krnovských hráčů, že měli po polovině zápasu o co hrát. Na druhé se straně se vyznamenal brankář Matěj Pecuš reflexivním zákrokem po střele do středu branky.

Frýdek hru tvořil a kolikrát se krnovští spokojili s prostým bráněním našich útoků bez nějaké snahy o ohrožení naší branky. Jenže nám ještě pořád chybí rychlejší přihrávka a klid v zakončení. Až toto kluci odstraní, bude zase radost dívat se na jejich hru. Festival neproměněných šancí měl pro diváky a hráče připraven infarktový závěr. Nejprve se v čase 33.54 po zmatku před naší brankou prosadili krnovští díky našemu vlastnímu gólu. Že by zase ztracené utkání v závěrečných minutách? Ne, celý tým byl proti. A zodpovědnost na sebe vzal podruhé v zápase Vojta Šimík. Za půlkou hřiště napřáhl ke střele a vymetl šibenici krnovské branky. Po čtrnácti vteřinách je vedení zase naše. A toto vedení už kluci udrželi. Výsledek neodpovídá obrazu hry, ale pro nás jsou tři body vstupenkou k celkovému vítězství v lize.

Po nedělní prohře týmu Vítkovice „B“, který nás jako jediný mohl bodově přeskočit se osud této sezóny opět vrátil do rukou našich chlapců. A s tímto vědomím musí pracovat. Vím, že dnes již jsou schopni tento tlak ustát. A věřím, že ho také ustojí.

Sestava: Tomáš Habrnál, Vojtěch Šimík, Honza Kostka, Ondřej Karas, Ondřej Svoboda, Martin Klieščik, David Fridrich, Filip Smiga, Marek Matěj, Matěj Gilar, Dalibor Morys, Matěj Pecuš, Tomáš Petr.

Jiří Petr

Copyright © 2015 - Designed and developed by Misha.in