Tomáš Vežranovský

Frýdek předvedl sympatický výkon proti vítězi ligy

FBC Letka - FbC KOVO KM Frýdek-Místek

10:4 (1:2: 6:0 3:2)

Předposlední 21. hrací kolo přineslo porovnání vrcholu a spodku tabulky celostátní divize IV a to v podání Letky a Frýdku. Zápas měl jednoznačného favorita, přesto Frýdek velmi sympaticky držel vedení na své straně a sehrál s favoritem dvě vyrovnané třetiny.

Již ve 4. minutě se prosadila domácí Ostrava, přesto Frýdek nesložil zbraně a v 6. minutě srovnal z hole Žurka. Dalších 10 minut jsme byli světky výborných zákroků brankářů na obu stranách, ale byla to teď Ostrava, která tahala za kratší sirku, když strhnul vedení na stranu hostů kanonýr Gřunděl. Minutu do konce 1. části však rozhodčí dvakrát vylučovali a Letka měla k dispozici výhodu přesilové hry 5na3. Tu však do konce první dvacetiminutovky nevyužila. Ve druhé části Frýdek ubránil přesilovou hru 5na3, ale 5na4 už se mu stalo osudným, když Letka srovnala. Následně využila útlumu Frýdeckých hráčů a téměř z každého brejku skórovala a zastavila časomíra se tuto třetinu zastavila až na šesté brance. Do třetí části vstoupili lépe opět domácí, když se prosadili třikrát v řadě, ale posledních 10 minut jsme mohli vidět mírnou střeleckou převahu Frýdeckých, když se po pohledné kombinaci prosadil Valigura s číslem 49, který tak uctil svého spoluhráče na Erasmu, Filipa Závodného a na konečných 10:4 snižoval Něnička, který s přehledem proměnil trestné střílení. Frýdek tak bohužel nestačil na vítězný tým IV. divize a odjel tak domů bez bodu.

branky: 4. Karel Stejskal, 22. Radim Kahánek, 23. Radim Kahánek, 23. Dalibor Ondruch, 28. Dominik Hubl, 29. Dominik Hubl, 33. Karel Stejskal, 41. Radim Kahánek, 45. Radim Kahánek, 47. Radek Jurák - 7. Daniel Žurek, 16. Vojtěch Gřundel, 51. Ivan Valigura, 59. Martin Nenička;

sestava: Vojtěch Gřunděl, Václav Štrbák, Vít Kahánek, Ivan Valigura, Martin Nenička, Jan Lojkásek, Tomáš Tobola, Radek Měrka, Žurek Daniel, Petr Žabka, Filip Matějka, Lukáš Gamrot, Marek Hrabec