I po prohraném zápase můžete odcházet se vztyčenou hlavou, pokud jste na hřišti nechali vše, i podrážky od bot.
Daniel Řeha

Další šestibodový víkend dorostenců

Sedmý hrací den 2. ligy dorostenců zavedl kluky do Petrovic u Karviné k dvojutkání s Frenštátem p. Radhoštěm a domácími Petrovicemi. Vzhledem k soupeřům se očekávala náročná utkání, neboť Frenštát nám měl po prvním utkání co vracet. Petrovice jsou zase známy tvrdou hrou, která tolik nesedí našim klukům. Výsledkově však obě utkání skončily v náš prospěch a tak si dorostenci domů vezou nejenom 6 bodů, ale také velkou, ale opravdu velkou šanci zahrát si na konci sezóny o postup do první dorostenecké ligy.

FBC TJ Sokol Frenštát p. Radhoštěm – FbC KOVO KM Frýdek-Místek  2:4

(2:2, 0:2, 0:0)

První utkání s hráči Frenštátu slibovalo dramatickou podívanou. V prvním utkání na začátku prosince se klukům podařilo porazit do té doby suverénní Frenštát 7:4 a vyhoupnout se do čela tabulky. Nakonec utkání dramatické bylo a nutno přiznat, že frenštátští byli vyrovnaným soupeřem. V 8. minutě se dostali do vedení v přesilové hře po naší chybě v rozehrávce. Z frýdecké strany to do té doby nebylo úplně ono, těm nejzkušenějším balónek „nelepil“ a hra byla plná nepřesností. Zodpovědnost na sebe tedy vzala třetí řada, které se z hokejky Dalibora Moryse podařilo srovnat. Za 40 vteřin jsme skóre otočili díky střele Tomáše Habrnála.  Do šaten se ale šlo za vyrovnaného stavu. Těsně před přestávkou se krásnou ránou z dálky do šibenice trefil frenštátský Soudil.

Základ ke konečnému vítězství frýdečtí hráči položili ve druhé třetině. Nejprve se dvě minuty po začátku druhé třetiny trefil Marek Matěj a v 7. minutě svůj druhý gól přidal Dalibor Morys.  Hrálo se nahoru dolů, šance střídaly nepřesnosti na obou stranách. Dvoubrankové vedení nám poskytlo trochu klidu, přesto nutno říci, že Frenštát si vypracoval dost příležitostí ke skórování. Naštěstí je dobrými zákroky pokryl brankář Petr. Třetí třetina už gól nepřinesla, a tak jsme si do tabulky připsali důležité tři body s jedním z nejtěžších soupeřů.

FbC KOVO KM Frýdek-Místek  - Z. F. K. AQM Petrovice 9:3

(1:0, 2:1, 6:2)

Druhý zápas přinesl rodičům a fanouškům docela jiný obrázek hry. Souboj s petrovickými pořízky, kteří každému týmu dokážou otrávit život tvrdou hrou se naštěstí odehrál podle frýdeckých not. A velkou měrou se o to postaral první útok ve složení Šimík-Kostka-Habrnál.

V prvním utkání se ani jim nevyhnuly nepřesnosti a souhra drhla. O to víc si spravili chuť v tomto zápase. Namísto tvrdé hry do těla jsme se dostali ke krásným kombinačním akcím, které na tribuně vyvolaly obdivné výkřiky a spokojené chrochtání! Hned tři akce na jeden dotek tria Š-K-H z vlastní poloviny do vyložené šance skončily gólem. Bohužel ne vždy se domácí hráči stali kuželem a některé další šance této trojice dokázali zlikvidovat. Při pohledu na jejich souhru člověk lituje, že se nepočítají také druhé, či třetí asistence. Jen tak bychom mohli plnohodnotně vyjádřit podíl a zapojení všech hráčů na úspěšném řešení. O šest gólů se rovným dílem podělili Vojta Šimík s Tomášem Habrnálem, kterým úžasnými přihrávkami asistoval Honzík Kostka.

Kombinace na jeden dotek, velké množství vyhraných osobních soubojů, spolehlivá obranná činnost. Tři důležité faktory vedoucí ke konečnému vítězství. A kromě nápaditých kombinačních akcí prvního útoku se o převahu v utkání postarali všichni zúčastnění hráči. Nikdo vyloženě nepropadl, naopak, každý z hráčů se snažil odevzdat to nejlepší, co umí. Mezi střelce se zapsal také Adam Korček, znovu Marek Matěj a Ondra Svoboda.  Šance si vypracovali také hráči soupeře. Až na tři výjimky však ztroskotali na spolehlivém brankáři Pecušovi. Frýdecký brankový účet se nakonec zastavil na čísle 9. Tolikrát lovil míček ze sítě petrovický brankář.

Závěrečná siréna tak definitivně potvrdila plný bodový zisk tohoto víkendu. Kromě poděkování všem hráčům, kteří v utkáních nastoupili, děkuji také p. Prokopovi, který zaskočil za trenéra a postaral se o vedení celého týmu.

Dorostenci tak i po uplynulém víkendu potvrdili letošní výbornou formu, která z nich dělá nejúspěšnější tým frýdecko-místeckého florbalu. Kluci, kteří spolu hrají již šestým rokem, teď konečně začínají přidávat i výsledky. V předešlých letech se ve svých ligách potkávali s ostravskými týmy a dařilo se jim s nimi relativně držet krok. Letos však musí nastupovat ve druhé lize a je jen dobře, že si svými výkony říkají o možnost poměřovat se s těmi nejlepšími v jejich kategorii. Ne vždy se všechno podaří a na mnoha věcech kluci musí ještě zapracovat. Přesto chci ocenit soudržnost, nadšení a individuální schopnosti osy týmu, která s bojovností ostatních kluků mnohokrát stála za úspěšným výsledkem. Letos se konečně daří klukům v zápasech diktovat tempo, hru dokážou tvořit, nenechají si vnutit tu soupeřovu a mají i sílu k obratu v nepříznivě se vyvíjejícím utkání. Teď už navíc nastupují s vědomím, že se od nich očekává výsledek a s touto tíhou se dokážou vyrovnat. Oni sami mají v rukou osud zbytku sezóny. Klub a trenér nechť jim poskytne maximální podporu v jejich snaze. Za své dlouhodobé výsledky a stabilní výkonnost by si jistě zasloužili větší pozornost a osobnější přístup. Aby neměli potřebu pošilhávat po kvalitnějším zázemí v jiných okolních klubech. Baráž o postup do první ligy je v tuto chvíli nesmírně blízko, postup do ní by vzhledem k podmínkám byl opravdové vítězství.

Chci zmínit ještě jednu velice zajímavou skutečnost, které se bohužel nedostalo dostatečné pozornosti. V polovině ledna se uskutečnily finálové turnaje regionálních výběrů. I zde se prosadili chlapci nastupující za současný tým dorostenců. V Ostravě si v dorosteneckém týmu zahrál Tomáš Habrnál, v Brně pak Moravskoslezský tým starších žáků reprezentoval Ondřej Svoboda. Shodně si oba přivezli domů vítězství. Oba jsou důkazem, že i v relativně malém provinčním klubu mohou vyrůst hráči, kteří se umí prosadit mezi nejlepší. K těmto hráčům je potřeba přičíst brankáře Viléma Zámečníka, který v této sezóně hostuje v 1. MVIL Ostrava a který taktéž nastoupil ve výběru dorostenců a dalšího brankáře Tomáše Petra, který s výběrem absolvoval celou tréninkovou část přípravy a zůstala mu role prvního náhradníka. Takový počet hráčů našeho klubu nebo odchovanců ve finálovém turnaji stojí za zmínku. Všem klukům gratulujeme a držíme palce, aby své výkony převedli do svých týmů a dále florbalově rostli.

Nedělní sestava dorostenců: David Fridrich, Pavel Pastucha, Marek Matěj, Adam Korček, Tomáš Habrnál, Filip Smiga, Martin Klieščik, Patrik Nohavica, Vojtěch Šimík, Ondřej Svoboda, Jan Kostka, Adam Palát, Tomáš Blažek, Dalibor Morys, Matěj Pecuš, Tomáš Petr