Tomáš Vežranovský

Výsledkový servis 14.-15.12.2019

Mladší žáci na prvním místě

V prvním utkání naši mladší porazili 1. SFK Havířov florbalový oddíl 4:2
Ve druhém utkání naši nastoupili proti družstvu Fbc Tigers Ostrava Poruba ČERNÍ, poprvé se v mladších žácích trefil Jan Stuchlík, ve své premiéře se pak vychytanou nulou blýskl Patrik Mrkva, naši tak nakonec zvítězili 12:0.
Ve třetím utkání naprosto deklasovali soupeře 1.FK Ostrava Jih, soupeři naši borci nasázeli 22 branek a Patrik Mrkva znovu nedostal žádnou, smutný zářez si z tohoto utkání odnesla Anna Včelná s vykloubeným ramenem.
Vítězné tažení ukončili naši vítězstvím 5:2 nad družstvem S.K. P.E.M.A. Opava MODŘÍ.

Muži opět bez bodů
Už to vypadalo, že se naši muži dostali před Vánocemi nový dech, ale tento víkend jim opět zhořkl. V sobotu si dojeli do Prostějova pro výprask 3:9, místní SK K2 Prostějov s našimi muži hrálo po první třetině smírně 1:1, naši šli dokonce díky trefě Filip Matějka (Ondřej Frömmel), to byl bohužel jediný záchvěv, který si naši v prvních dvou třetinách připsali, pak už promlouvaly pouze hole prostějovského družstva. Ve druhé části nasázeli našim pět branek. Závěrečnou třetinu jsme opět výsledkově uhráli poměrně vyrovnaně 3:2, skórovali Filip Matějka (Tomáš Petr), Tonda Godiš (Lukin Rajgl).
V nedělí naši odehráli další utkání na domácí půdě. Nedělní duel dopadl ještě hůř než sobotní zápas s Prostějovem. FBC Přerov naše doma vůbec nešetřili a odvezli si 3 body za výhru 12:2. Za naše se v tomto utkání prosadili Ondra Siman (Tonda Godiš), Tonda Godiš (Tomáš Blažek).

Juniorky získaly 3 body
V prvním zápase s vedoucím týmem ligy, FBS Olomouc, utrpěly naše holky opravdový debakl 2:20. Dvě čestné trefy se podařilo vstřelit Katka Magnusková, Klára Portešová (Barbora Kučerová).
Ve druhém utkání si ale holky zpravily chuť a zvítězily nad soupeřkami z FbC Aligators 4:2. Naše musely v první třetině nejprve dotahovat, o vyrovnání se postarala Ester Volná (Katka Magnusková). Ve druhé třetině nás hned ze startu poslala do vedení Dominika Vlachovská (Ester Volná), soupeřkám se ale podařilo vyrovnat, s tím se však odmítla smířit Klára Portešová (Natálie Zlá) a poslala naše děvčata znovu do vedení. Náskok pak ještě zvýšila ve třetí třetině Dominika Vlachovská (Katka Magnusková).

Starší žáci uspěli na 50%
Trošku jako na houpačce si o víkendu mohli připadat starší žáci. Ti v prvním duelu s Paskov Saurians zvítězili 8:2, když už v první třetině vedli 5:1 díky trefám Jakuba Mamuly (Daniel Válek), Jakub Gistinger (Michael Pavlasek), Ondra Šimík (Martin Hriško), Patrik Vykoupil, Jakub Gistinger (Martin Hriško). Ve druhé části se trefil pouze soupeř z Paskova, ale naši v závěru přidali ještě tři branky - Ondra Šimík (Jakub Gistinger), Marian Harig (Daniel Válek), Jakub Gistinger (Michael Pavlasek).
Ve druhém utkání nás ale družstvo 1. FBC Karviná poslalo zpátky na zem. Karviné jsme podlehli vysoko 4:9, po první třetině jsme prohrávali 0:3, ve druhé se sice trefil Jakub Mamula (Daniel Válek), ale inkasovali jsme hned pětkrát. Ve třetí třetině jsme byli konečně lepší než soupeř, ale už ani tříbrankové vystoupení Jakub Gistinger nestačilo.