I po prohraném zápase můžete odcházet se vztyčenou hlavou, pokud jste na hřišti nechali vše, i podrážky od bot.
Daniel Řeha

Výsledkový servis 23.-24.11.2019

Starší žáci opět bez ztráty bodu

Jako první šli frýdecko - místecké barvy hájit naši starší žáci, kteří měli na programu zápasy s SK DomaslaviceZ.F.K. Petrovice.
V prvním utkání už po 56 vteřinách otevřel skóre Lukáš Václavík. Náš soupeř se z brzkého gólu velmi rychle oklepal a za 2 minuty už vedl 2:1. Do konce první třetiny nám florbalisté z Domaslavic dokázali vstřelit ještě 2 branky a my tak do prostřední části vstupovali s 3 gólovým mankem. Díky bezchybnému výkonu brankářky Magdaléna Hrišková a dvoum trefám Mariana Hariga a Patrika Vykoupila ve druhé třetině se náskok zmenšil jen na jednu jedinou branku. V čase 33:11 dokonal obrat ve skóre Ondra Šimík! Uběhlo jen 13! vteřin a frýdecko - místečtí florbalisté se mohli radovat znovu, protože 6. branku do branky Domaslavic vstřelil Martin Vicher! Hosté dokázali ještě pozlobit a vstřelit jednu branku, ale víc už jim naši starší žáci nepovolili.
FbC KOVO KM Frýdek - Místek Vs. SK Domaslavice
6 : 5

Jako jednostranná záležitost, tedy aspoň podle pohledu na výsledkovou tabuli by se dal popsat zápas proti Z.F.K. Petrovice.
Shot - out pro brankáře Matějě Křístka, dvě proměněné přesilové hry, perfektní týmový výkon = výhra 9:0
FbC KOVO KM Frýdek - Místek Vs. Z.F.K. AQM Petrovice
9 : 0
Víkendových 6 bodů znamená, že staší žáci se posunují do čela tabulky!

Ženy si ze Šumperku nedovezly ani bod
Až do dalekého Šumperku musely naše ženy cestovat aby zde poměřily síly s družstvy z FBC Vikings KopřivniceFBC Bílovec.
Severské bojovnice z Kopřivnice v prvním utkání měly zápas celou dobu pod kontrolou a zejména díky prostřední části, kterou vyhrály v poměru 2:5 si připisují 3 body do tabulky za výhru 3:8
Druhé utkání proti soupeřkám z Bílovce nabídlo méně gólů. Po první třetině byl stav 0:1 pro bílovecké ženy, odpověď a srovnání na 1:1 zařídila po přihrávce Kateřina Magnusková, Saskie Střelecká. Pro tuto hráčku to byl také první gól za frýdecko - místecké barvy, a my jí zárověň přejeme ať nezůstane jen u jediného gólu!
Stačilo uplynout jen 29 vteřin z třetí části a už jsme mohli vidět gólovou radost, k naší smůle to byly hráčky Bílovce, které střílejí vedoucí branku. Autorka vedoucího gólu, Adéla Nosková na sebe strhla pozornost i podruhé, kdy v čase 27:00 zvýšila už na 1:3 pro snaše soupeřky.
V čase 32:59 snižuje na rozdíl jedné branky Klára Portešová, radost gólu netrvala dlouho, jelikož za 9 vteřin určuje konečné skoóre 2:4 hostující Hana Krayzlová.

Polovina Divize E je za námi
Bodová a výsledková krize pokračuje, byť proti soupeři z FBC Uničov byli muži pouhých 3,5 minut od prvních bodů.
Ale pojdme hezky popořadě.
Od samého začátku šlo na mužích vidět, že chtějí odčinit předchozí porážku z Jeseníku. Sice jsme opět nezachytili začátek utkání a po 6 minutách byl stav 0:2 pro soupeře. Kdo by čekal, že tyto brzké branky naše muže položí, byl velmi brzo vyveden z omylu. V čase 8:53 zamířil přesně Josef Březina a když nádherným výhozem poslal brankář Tomáš Petr do brejku Lukin Rajgl bylo rázem srovnáno. Střelecky aktivnější florbalisté Uničova sice neúnavně ostřelovali naši branku, ale jejich střely šly buď mino 3 tyče, nebo byl na místě skvělě chytající Petr! Do konce první třetiny se prosadil domácí Marčon, nicméně Filip Matějka vyslal jasnou odpověď v podobě vyrovnávajícího gólu! Rázem to byli frýdecko - místečtí, kteří byli za svou aktivitu odměněni vedoucím gólem z hole Filip Matějka. Bohužel po povedené akci v půli utkání domácí srovnávají stav utkání na 4:4. a Opět se tedy začíná od nuly.
Třetí třetina se v podání domácích florbalistů odehrávala spíše v leže na zemi, než na nohou, k vidění bylo také několik zajímavých a komických vystoupení, kde hlavní roli hráli domácí florbalisté. V čase 46:01 sekl soupeře do hole Radim Klimecký, za což si vykoledoval dvouminutvý trest. Domácí toho v čele s Dohnalem dokázali využít a díky využité přesilové hře si berou vedení na svou stranu.
13 minut do konce utknání, dostatek času na odpověď! Domácí brání, frýdecko - místečtí útočí, tvoří si šance. Odměna za aktivitu přichází v čase 54:56 z hole Tomáš Habrnál. Opět se začíná hrát od nuly.
Čas 56:32, běžný souboj na hraně pravidel, na půli hřiště, Josef Březina si kryje míček, přičemž o dvě hlavy vyšší domácí útočník se jej snaží Březinovi vypíchnout. Najednou se domácí hráč teatrálně ocitá na zemi a pravice rozhodčích letí vzhůru. Všichni by v této situaci očekávali odpískání faulu za 2 minuty. Rozhodčí tohoto jinak napínavého utkání posílají Březinu na 5 minut na trestnou lavici, což znamená jediné. Až do konce utkání budeme hrát pouze ve 4 hráčích. Uničov této výhody velmi rychle využívá a určuje, že si z tohoto utkání odnese všechny 3 body. Muži se sice snažili o vyrovnání ze všech sil, ale 8 vteřin před koncem definitvně stvrdil výhru 5:7 domácí Charvát.
Pochvalu si zaslouží brankář Tomáš Petr, který zastavil mnoho slibných šancí domácích a Filip Smiga, pro kterého to byl první ostrý start v mužské kategorii. Filip ne své šance nezalekl a předvedl skvělý a koncentrovaný výkon, čímž si řekl i o další nominace!
FbC KOVO KM Frýdek - Místek Vs. FBC ZŠ Uničov
5 : 7

Neděle patřila nejmenším členům FbC KOVO KM Frýdek - Místek.
Nejmenší naděje jely k dalšímu turnaji až k samým státním hranicím s naším severním sousedem, do Českého Těšína.
Již nyní prozradím, že to byl další úspěšný turnaj, protože to znovu "cinklo"!
1. zápas: těsná výhra v poměru 16:13 proti elévům z 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm, zs
2. zápas: těsná prohra 14:16 proti 1. FBC Karviná florbalový oddíl
3. zápas: vysoká výhra proti domácím elévům z FBC Český Těšín
4. zápas: prohra 13:21 se soupeřem z FbK Horní Suchá
Dvě výhry a stejný počet proher stačil na bronzový stupínek.