Juniorky napůl úspěšné

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - Florbal Vsetín
4:3

(1:1, 2:1, 1:1)

Juniorky tentokrát odjely do Zlína. V prvním utkání vyvzaly soupeřky ze Vsetína. Téměř celou úvodní část diváci ve Zlíně gól neviděli, až v čase 11:50 otevřela skóre frýdecká Štefková po asistenci Kučerové, radost z vedení ale našim holkám zkazily děvčata ze Vsetína ještě před sirénou.

Ve druhé třetině našla Vlachovská v čase 1:21 Volnou a ta opět strhla vedení v náš prospěch, ale v čase 3:04 bylo znovu vyrovnáno. Volná se s tím ale odmítala smířit a Vsetíňačkám dopřála nerozhodný stav pouhých 16 vteřin.

Naše juniorky šly do závěrečné části s hubeným náskokem, o ten ale v úvodu přišly a musely se znovu snažit získat vedení, to se nakonec v čase 10:02 podařilo, Vlachovská naservírovala míček Magnuskové a ta opět strhla misku vah na naši stranu. Holky závěr zvládly a uhájily do sirény jednobrankový náskok.

Zlín Lions - FbC KOVO KM Frýdek-Místek
11:4

(3:2, 4:1, 4:1)

Podobný scénář jako v minulém kole čekal na naše juniorky i tentokrát. Po minutě a půl vedl domácí Zlín už 3:0, ve čtvrté minutě se ale naše holky probraly, v čase 3:19 vsítila první branku Portešová po asistenci  Štefkové a v čase 3:34 snížila na rozdíl jediného gólu Kučerová po přihrávce Ivanové.

Zlín měl v tomto zápase štěstí na tři slepené branky, i ve druhé části přidaly soupeřky další tři góly. V čase 8:12 pak Portešová přerušila sérii zlínských gólů, ale ani ne minutu na to dostaly frýdecké juniorky další úder.

Další 4 branky po sobě přidaly Zlíňačky v poslední třetině. Minutu před koncem se ještě jednou prosadila Portešová, ale byla to už jen kosmetická úprava nepříznivého stavu.

Hodnocení trenéra: "V prvním zápase proti Florbal Vsetín jsme tahali za delší konec od samého začátku. Soupeřkám se vždy podařilo naše vedení hned dorovnat. Trefení konstrukce brány se zatím za gól nepočítá (2 x tyč, 2 x břevno) a napětí tak vydrželo až do samotného závěru. Ve 40 minutě se nám podařilo dostat opět do vedení a to už se nám podařilo dovést do úspěšného konce. Kaňkou na tomto zápase byl ve 42 minutě hrubý faul na Dominiku, který byl  oceněn jen 2 minutovým trestem. Naštěstí se nějak postavila na nohy, ale i tato událost byla předzvěst dalšího zápasu.

V zápase proti Zlín Lions se opakoval náš tradiční začátek (prostě tady to je o psychice hráček, musíme na tom nějak zapracovat), kdy v čase 1.47 jsme už prohrávali 0-3. Po snížení na 1-3 jsem u mých holek viděl zatím nejlepší florbal v této sezóně, najednou jsme byli o jeden až dva levely výše a soupeřky po snadném vedení najednou viděly úplně jiný tým. Opravdu smekám za zbytek třetiny. Bohužel tento tlak nám přinesl jen snížení na 2-3. To co se dělo od 5 minuty druhé třetiny, se dá přirovnat k bitvě u Waterloo. Na naší porážku měl vliv i moment ve druhé třetině, kdy jsem na hřiště neměl koho poslat. Zranění hráček (Naty, Barča, Káča, Porte, Domi) a u dalších holek jsem měl strach ( vzhledem k času, který strávily na hřišti), že při příchodu na střídačku zapomněly plíce na hřišti. V tomto bitevním okamžiku jsme inkasovali 4 góly a o zápase bylo rozhodnuto. Holky se postupně vracely na hřiště i s pochroumaným zdravím ( a za to u mě za jedna) a chtěly zbytek zápasu alespoň nějak dobojovat. Gratuluji soupeři k výhře, ale zároveň gratuluji mým holkám, že všechny "baby" se druhý  den postavily na nohy. A dlaha na ruce Naty snad nebude na dlouho.

Speciální poděkování taťkovi od Domi - nevím jak bych zvládal trénovat a zároveň v jeden moment ošetřovat polovinu týmu."