Dorostenci získali první bod

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - 1.FBK Rožnov p/R
2:3

(0:1, 1:1, 1:1)

V prvním utkání na domácí půdě se naši dorostenci představili proti Rožnovu. Bohužel pro nás šel Rožnov v první třetině do vedení a našim se nepodařilo nalézt recept na soupeřova golmana.

Ve druhé třetině v čase 6:05 srovnal Kostka po Zdržavově asistenci. Necelou půlminutu do konce však rožnovští opět urvali vedení ve svůj prospěch.

V posledním dějství dostal v čase 3:20 soupeř šanci skórovat z trestného střílení a tuto příležitost rožnovští využili k vybudování dvoubrankového vedení. V čase 3:39 jsme si zahráli první přesilovku, ta ale ke gólu nevedla. Až v čase 8:02 se starší žák Šimík prosadil a snížil stav na 2:3. V čase 11:03 jsme ještě dostali jednu šanci početní výhody, ale ani tentokrát se nám nepodařilo ji využít. Bohužel jsme ani tentokrát nedokázali získat první bod.

1. SC TEMPISH Vítkovice B - FbC KOVO KM Frýdek-Místek
2:2

(0:0, 0:1, 2:1)

Do druhého zápasu šli naši dorostenci s chutí. Nabuzeni dobrým výkonem z prvního zápasu hráli proti vítkovikému béčku. V první části jsme však ani na jedné straně branku neviděli.

Ve druhé třetině naši pokračovali v tempu. Stále se však nedařilo skórovat, až v závěru dějství se po Kostkově přihrávce trefil ve vlastním oslabení Zdržava.

Do laufu pak poslal Kostka naše dorostence ve třetí třetině v čase 3:50. Naši hráli opravdu dobře a dvougólové vedení si drželi až do samotného závěru, pak ale přišla ledová sprška ze strany Vítkovic. V čase 11:31 soupeř z Ostravy snížil a 9 vteřin před koncem dokonce vyrovnal. Našim dorostencům tak o vlásek uniklo první vítězství, ale po sympatickém výkonu si na domácím turnaji vybojovali alespoň bod.