Starší žáci na 100%

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - 1.SC Bohumín' 98
17:1

(7:0, 7:0, 3:1)

V prvním utkání se naši postavili proti soupeři z Bohumína, kterému uštědřili pořádný debakl. V čase 1:37 rozpohyboval frýdecký brankostroj Vyviál po přihrávce Gistingera. V čase 3:03 nahrál Vykoupil Šimíkovi a ten zvýšil na 2:0, svou druhou branku přidal Vyviál v čase 4:26 po přihrávce Hriška, v čase 6:27 našla Včelná Vykoupila a ten zvýšil na 4:0. Vicher nabídnul šanci na hattrick Vyviálovi v čase 6:45, ten tuto nabídku přijal a zvýšil náskok o další branku. V čase 9:35 přidal další zářez do sítě Bohumína Hriško. Vyviál pak přidal v první třetině ještě čtvrtou branku po přihrávce Gistingera.

Ani ve druhé třetině nevyhasnul náš střelný prach, čtvrtá minuta patřila Vicherovi, který nejprve skóroval po přihrávce Hariga a po 48 vteřinách využil přihrávku Šimíka, v čase 4:49 pokračoval ve frýdecké střelnici Muroň, kterému asistoval Gistinger. Šimík v čase 6:42 poslal přihrávku Vykoupilovi a ten přidal další branku do gólového sumáře. Hriško v čase 9:43 přihrával na gól Včelné. Další hattrick v našich řadách dovršil v čase 10:22 po Šimíkově přihrávce Vykoupil. To ale ještě nebylo vše, přesilovku v závěru třetiny zužitkoval po asistenci Vykoupila Mamula.

Pro soupeře byl tento zápas docela utrpením, do závěrečné třetiny nastupovali naši za stavu 14:0, ukolébáni vysokým vedením naši ve třetí třetině inkasovali první branku. Frýdečtí žáci se ale nespokojili se stavem 14:1 a v čase 7:23 přihrál Vyviál na gól Gistingerovi. V čase 8:07 nahrála Včelná na další branku Hriškovi a zápis o utkání v čase 11:11 uzavřel  Muroň po asistenci Vykoupila.

FbK Horní Suchá - FbC KOVO KM Frýdek-Místek
1:6

(1:2, 0:3, 0:1)

Do druhého zápasu šli naši starší žáci dobře naladěni z prvního střetnutí. Tentokráte na ně čekal soupeř z Horní Suché. Naši znovu začali utkání lépe a v čase 3:11 šli zásluhou Gistingera do vedení, na gól přihrávala Včelná. Ukolébání skvělým výkonem z předešlého utkání a dobrým vstupem do tohoto utkání však naši inkasovali v čase 7:41 a bylo srovnáno. 38 vteřin vydržel vyrovnaný stav, než Kania našel Pyška a ten opět urval vedení pro Frýdek.

Do druhé třetiny šli naši s jasným cílem, nedovolit soupeři další zvrat. V čase 6:00 našel Václavík Vichera a ten zvýšil naše vedení. V čase 9:43 pak další branku přidal Šimík a v čase 10:43 ještě na uklidněnou zvýšil Vykoupil.

Ve třetí třetině se dlouho hrálo bez branek. Nakonec však na soupeřova golmana vyzrál v čase 8:35 Vyviál po přihrávce Gistingera, do konce utkání se nám již skóre neměnilo a naši tak vystříleli další tři body a drží si tím první místo v MS přeboru starších žáků.