Ženy v Ostravě dvakrát podlehly

1. SC TEMPISH Vítkovice B - FbC KOVO KM Frýdek-Místek
9:1

(3:0, 5:1, 1:0)

V prvním utkání nastoupily naše ženy proti vítkovickému béčku, už v první minutě se ale musely vypořádávat s nepříznivým skóre. Ostravským ženám se v prvním dějství podařilo ještě dvakrát zvýšit skóre.

Ženy zahájily druhou třetinu podobně jako tu první, bohužel Vítkovice vstřelily už v čase 0:57 svou čtvrtou branku. Vítkovice se doslova urvaly ze řetězu a do půlky druhé třetiny přidaly další tři fíky. Až v čase 8:35 se našim konečně podařilo vyzrát na ostravskou obranu, když Božková našla svou přihrávkou Portešovou. Vítkovice se pak do konce druhé části trefily ještě jednou.

Třetí třetina byla z pohledu skóre vůči našim ženám nejmírnější, ostravačkám se podařilo zvýšit na 9:1 až v čase 9:03.

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - SK K2 Prostějov
3:4

(1:2, 2:1, 0:1)

Oproti prvnímu utkání měly naše ženy ve druhém zápase lepší vstup. V čase 6:06 šly zásluhou Tomáškové do vedení, na gól jí přihrávala Kučerová. Prostějovské ženy se ale rozšouply v osmé minutě a obrátily dvěma góly skóre.

Do druhé třetiny naopak lépe vlétly soupeřky z Prostějova a v čase 1:39 jsme tak ztráceli už dvě branky. V čase 6:39 se ale podařilo vsítit branku Volné a bylo sníženo. O vyrovnání se pak Volná postarala v přesilovce v čase 8:07 po přihrávce Portešové.

Do třetí třetiny jsme tedy šli za smírného stavu. Vyrovnaný stav vydržel do čtvrté minuty, kdy naše golmanka Jalcsová bohužel musela lovit míček ze své sítě. Na tuto trefu Prostějova se našim děvčatům už nepodařilo najít recept, a tak si Prostějov udržel hubené vedení až do konce.

Slovo trenéra: "Za oba zápasy babám prst nahoru. V prvním zápase s vedoucím týmem 2. ligy žen jsme obdrželi 9 branek, ale řadu šancí jsme neproměnili. Dle hlasu z kuloáru i soupeřky náš výkon chválily. V druhém zápase jsme udělali nějaké změny v pěticích a soupeř z druhého místa tabulky měl s námi velké starosti. Prohráli jsme o gól, ale gólmanka soupeře si lépe postavila bránu, o čemž hovoří naše trefené 2 břevna a 2 tyče.  I holky z pořádajícího týmu Vítkovic litovaly našich nastřelených tyčí a neproměněných šancí.Chtěl bych zde zdůraznit, že ať máme zatím na svém kontě jen tři body, vím, že tento tým má potenciál jít nahoru. Za ženy hraje i velká část juniorek, které dodávají týmu šťávu. Musíme se zlepšit na všech postech, ale pokud se budeme v této sestavě setkávat i na tréninku (což někdy bude problém) a budeme jezdit v této sestavě na zápasy (což někdy může být taky problém), tak určitě posun o schůdek výš nenechá na sebe dlouho čekat. Do druhého zápasu jsem konzultoval sestavu a se samotnými hráčkami a holky viděly, že i já dovedu v něčem ustoupit. Samozřejmě chtělo by to skoro všechny z pozic zdvojit, aby nám vznikla konkurence.Za mně tento víkend zápasy za 3, což je dobrý. Ale pokud si budeme plnit své povinnosti a budeme na sobě makat (nejen na zápasech), tak věřím, že se to bude hodně zlepšovat.Na závěr děkuji i Verči za odvedený výkon v bráně. Bylo znát na jejím výkonně, že je v pohodě."