Život je hra a mě baví si hrát.
Tomáš Vežranovský

Výsledkový servis 2.-3.11.2019

Dorostenci stále čekají na své první body
V Sobotu ráno se naši dorostenci vydali na výlet do Opavy aby zde bojovali o první body do tabulky. Jako první se v cestě za body postavil do cesty soupeř z FBC Ossiko Třinec. Třinečtí dorostenci v každé třetině donutili třikrát vytahovat brankáře Matyáš Němeček míček z branky, kdežto za naše barvy se prosadili pouze Jan KostkaAdam Matěj.
Zápas tak skončil jednoznačným výsledkem 2:9 pro Třinec
Před druhým utkáním proti Z.F.K. Petrovice bylo jasné, že jeden z týmů bude mít na kontě své první body. K naší smůle to byl právě soupeř z Petrovic, který svou důraznou a tvrdou hrou bral všechny tři body. Pouhých 11 vteřin před koncem 2. třetiny otáčejí Petrovice stav utkání na svou stranu a do šaten tak petrovičtí odcházejí s jedno brankovým náskokem, který ve třetí třetině pojistili ještě dalšími 3 přesnými zásahy.
FbC KOVO KM Frýdek – Místek Vs. Z.F.K AQM Petrovice
2 : 6

Muži nestačili na divizního lídra
Souboj týmů z opačných pólů tabulky. Zápas mezi domácím FbC KOVO KM Frýdek – Místek a FbC Asper Šumperk, takový byl sobotní podvečer na Čeladné.
Od samého začátku utkání bylo znát, že Šumperk nevede tabulku jen tak. Od začátku zápasu diktoval tempo hry a čase 2:45 se střelecky prosadil hostující Kamler. Ten samý hráč si za necelé tři minuty vyzkoušel i roli nahávače, kdy se po jeho přihrávce prosadil Venouš. Šumperk nepolevil z tempa a do přestávky přidal ještě další 3 branky. V prostřední části jsme se dočkali branky až v její polovině. V čase 28:06 byl za bránění ve hře vyloučen Jaromir Dobes. Přesně za minutu zvyšoval už na 0:6 Trávníček. Toto už bylo moc na domácího Lukáš Gamrot, který po tomto gólu odhodil svou hůl a od rozhodčích si vysloužil 2 trestné minuty za nesportovní chování a navrch 10minutový osobní trest. Nabídnutou početní výhodu zužitkoval Šíma. V samotném závěru druhé třetiny se prosadil domácí Deny Tomančák. Závěrečné dějství patřilo především golmanovi Tomáši Petrovi, který v této části předvedl mnoho těžkých zákroků, a dlouho držel číslovku obdržených gólů na čísle 9. Bohužel ani přes veškerou snahu celého týmu se střelecké konto šumperských zastavilo až na čísle 11. Za frýdecko - místecké barvy se prosadili ještě Vašek ŠtěrbaJaromir Dobes, který 46 vteřin před koncem jen kosmeticky upravil na konečných 3:11.
Hráčem utkání se jednoznačně za domácí stal brankář Tomáš Petr, pro kterého to byla zároveň premiéra v této lize.

Zlatí mladší žáci
Jako nůž máslem prošli mladší žáci svým dalším turnajem, hraném v Třinci. Nejdříve nedovolili vstřelit branku soupeřům z 1. SC Bohumín 98 - florbal, sami však vstřelili branek 9! Následně porazili 7:1 FBC Ossiko Třinec. Největší odpor kladl FBC Český Těšín. V tomto utkání jsme si brzo vybudovali slušný náskok, ale soupeř nesložil zbraně a mocně dotahoval skóre. Mladší žáci ale nedovolili soupeřovým vrstevníkům vstřelit více než 4 branky a po výhře 5:4 se mohli připravovat na závěrečný zápas proti FbK Horní Suchá. Poslední zmiňovaný zápas dopadl jednoznačně pro Frýdecko – místecké mladší žáky v poměru 7:0. Díky 4 výhrám si tak mladší žáci odvážejí na krku zlaté medaile!

Juniorky jako na houpačce
Stejně jako mladší žáci, tak i juniorky zajížděly ke svým utkáním do nedalekého Třince.
První utkání by se dalo nazvat utkáním jen na jednu branku. Byť skóre 3:0 pro naše juniorky po první třetině nenapovídalo, že budeme svědky konečného skóre v podobě 13:0! Čisté konto uhájila Anna Klepáčová , rovnou  kanadských bodů za 3 branky a rovnou 5 asistencí si připsala Barbora Kučerová, 5 bodů za 4 branky  a jednu asistenci si připsala Klára Portešová!
Druhé utkání proti FBS Olomouc nabídlo podobný průběh, akorát s tím rozdílem, že góly střílely soupeřky z Hané, které díky 7 přesným trefám v první třetině za záda Eliška Gereková, rozhodly o tom, že 3 body poputují právě do Olomouce. Holky reagovaly na nepříznivý stav změnou brankářek a do zbylých dvou třetin poslaly do hry Anna Klepáčová. Po této změně přišlo výrazné zlepšení hry avšak díky vysokému náskoku z první třetiny si body odvážejí právě naše soupeřky. O jediný přesný zásah se postarala Barbora Kučerová.
Ve 3. třetině jsme již žádný gól neviděli.