Juniorky vezou z Třince 3 body

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - FbC Asper Šumperk
13:0

(3:0, 7:0, 3:0)

Naprosto famózním výsledkem se prezentovaly naše juniorky v duelu se Šumperkem. V čase 1:26 otevřela skóre hry Portešová po přihrávce Kučerové. V čase 10:27 se do střelecké listiny zapsala samotná Kučerová, které přihrála na gól Urbanová a v čase 12:54, se pak znovu prosadila Portešová opět po asistenci Kučerové.

Ve druhé části si naše holky otevřely v šumperské brance střelnici. Už v čase 0:21 šly do čtyřgólového vedení po trefě Vlachovské, kterou našla svou přihrávkou Volná, přesně 10 vteřin trvalo našim holkám, než dalším gólem zastavily časomíru, druhou branku v utkání si připsala Kučerová, v čase 1:01 našla Muroňová Vahalíkovou a byl na světě další gól, pouhých 22 vteřin nás dělilo od další trefy, tentokrát svůj hat-trick dovršila Portešová po přihrávce Kučerové. V čase 3:14 si připsala Kučerová asistenci u další branky, tentokrát přesně mířila Štefková, ta v čase 6:41 přidala druhou branku po asistenci Urbanové. V čase 8:56 padnul další hat-trick, Kučerová zaznamenala po přihrávce Zlé třetí trefu v utkání a uzavřela gólový sumář druhé třetiny.

Do posledního dějství mohly naše děvčata nastupovat v dobré náladě, protože si během prvních dvou částí vystřílely desetibrankový náskok, ten navíc v čase 1:24 Vlachovská po přihrávce Šulákové navýšila. Duo Portešová-Kučerová bylo v tomto zápase k nezastavení a v čase 3:38 si Portešová připsala čtvrtou trefu v utkání, opět po přihrávce Kučerové. V čase 10:29 ještě Portešová poslala přihrávku Vahalíkové a ta uzavřela skóre na neuvěřitelných 13:0, děvčata předvedla famózní výkon a golmanka Klepáčová nepustila jedinou branku.

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - FBS Olomouc
1:10

(0:7, 1:3, 0:0)

Jako na houpačce, tak by se dal shrnout výjezd našich juniorek do Třince. Olomouc v plné kráse vrátila našim holkám debakl nad Šumperkem. Už v první třetině se děvčatům z FBS Olomouc podařilo překonat naši obranu hned sedmkrát.

Ve druhé třetině za stavu 0:8 se podařilo vsítit gól Kučerové, ale její trefa bohužel v zápise o utkání zůstala osamocena, Olomouc ještě v závěru druhé třetiny přidala další dvě branky.

Ve třetí části jsme již žádnou branku neviděli a tak si naše děvčata z Třince vezou alespoň tři body za vysokou výhru nad Šumperkem.

FOTOREPORT

Slovo trenéra: "V prvním zápase nás čekal soupeř z posledního místa tabulky, ale tak jak bývá u nás zvykem, naše hráčky mají vstup do utkání, jak kdyby zrovna vyrazily z domova pro seniory. V druhé minutě už se trefila Porte, ale pak na další gól jsme čekali až do 11 a 13 minuty. Hra se většinou odehrávala na polovině soupeřek ze Šumperka a v druhé třetině jsme přidali 7 gólů. Do hry se dostaly všechny hráčky ze soupisky, holky dovedly do vítězného konce celé utkání a Anička v brance si připsala nulu na své konto. Aspoň z části pomstily naše muže.
V druhém zápase proti soupeři z opačného pólu tabulky to v první třetině vypadalo jako útok na Pearl Harbor, kde my jsme byli ti překvapeni a neschopni jakékoliv obrany. Po prvním laciném gólu už ve 23 sekundě se na nás valily další střely a my jen vytahovali míčky z branky. V 10 minutě to bylo 6-0 pro soupeřky z Olomouce. Bohužel to co jsme si říkali před tímto zápasem se vůbec neplnilo.  V pauze došlo k zvednutí hlasu a druhá a třetí třetina už měla z naší strany jiný náboj.  A holky snad pochopily, že zápas nelze odchodit. Jak se říká, že vše zlé je k něčemu dobré, tak věřím, že jsme si v tomto zápase uvědomili, že ne na každého soupeře platí to samé. Za první třetinu mě holky opravdu na...naštvaly, za druhou a třetí potěšily tím, že plnily to co jsme si řekli.
Bohužel se zápasy neobešly bez dalších ztrát jak bodů, tak hlavně zdraví. Věřím a doufám, že Barča bude co nejdříve v pořádku a Domi, Káča a další co mají šrámy na těle budou brzo fit. U Leni víme, že ji čeká v brzké době operace a budeme ji všichni držet palce, ať je co nejdřív zpět mezi námi