Život je hra a mě baví si hrát.
Tomáš Vežranovský

Výsledkový servis 26.-27.10.2019

I tento víkend bojovali naši florbalisti a florbalistky o cenné kovy a cenné body do tabulek.

Bronz pro elévy Do svého prvního zápasu vstoupily naše nejmenší naděje v ospalém tempu a to se také odrazilo na skóre. Svůj první zápas prohrály vysoko 6:22 nad Torpedo Havířov. Ve druhém zápase se naši elevové probrali a získali cenné tři body do turnajové tabulky za výhru 22:6 nad FBC Český Těšín. Na řadu přišel třetí zápas, opět proti dalšímu havířovskému celku. Zápas byl vyrovnaný do poslední minuty, nikdo z hráčů nevypustil jedinný souboj. Tento zápas byl jedním slovem “Úžasný!”, jak ze strany TJ Slovan Havířov, tak ze strany Frýdku - Místku. Ale přesto skončil v neprospěch našich nejmladších v poměru 11:12. Do posledního zápasu, zápasu o bronz, si pro elévy trenéři připravili malou zkoušku. Celý zápas do hry nijak nevstupovali a pouze přihlíželi zpoza laviček na to, jak se nejmenším frýdeckým nadějím podařilo přehrát soupeře Z.F.K. Petrovice výsledkem 17:6. Po takto úžasném výkonu veze frýdecký celek elévků domů cenné zkušenosti a pohár za 3 místo!

Ženy bez bodu
Už 4 zápasy čekají na plný bodobý zisk frýdecko - místecké florbalistky.
V sobotu dopoledne se nejdříve utkaly s týmem z S.K. P.E.M.A. Opava. V první třetině bylo skóre vyrované. Po gólu na každé straně. V úvodu druhé třetiny se trefila Kateřina Magnusková, bohužel to bylo v prostřední části ze strany frýdecko - místeckých vše. Opavské hráčky dokázaly za 94 vteřin otočit nepříznivý stav na svou stranu a odcházely do šaten s vedením 2:4. V závěrečné třetině jsme byli svědky celkem 5 branek a jednoho neproměného trestného střílení z hole Kučerové, která by v případě vstřelení branky srovnala stav na 5:5. Místo toho přidaly opavké hráčky ještě dvě branky a uzavřely skóre na konečných 4:7
Ve druhém zápase došlo na zápas 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm, zs & SKP Frenštát p. Radhoštěm. I v tomto zápase byla první třetina chudá na góly, avšak 1 míček přeci jen v brance skončil. Škoda, že to byl míček za zády naší brankářky Veronika Jalcsova. Úvod druhé třetiny patřil také hráčkám Rožnova, které měly v půlce utkání už 3 brnakový náskok. V samotném závěru druhé třetiny snižovala na 1:3 Barbora Kučerová. Ve třetí třetine se doslova roztrhl pytel s góly. Byli jsme svědky celkem 7 branek, avšak ani takto vyský počet branek našim ženám 3 body nepřinesl, jelikož stejně jako předchozí třetiny, tak i tuto vyhrály rožnovské florbalistky. Tentokrát v poměru 3:4.
Konečné skŕe se tak jako v předchozím zápase zastavilo na 4:7 pro tým z Rožnova a Frenštátu.

Junioři opět za 6!
V neděli zajížděli junioři do sousední Ostravy ke svým dvěma utkáním.
Hned první utkání bylo pikantní
.
Naši junioři změřili síly s Z.F.K. Petrovice, které mají ve svém týmu několik juniorských reprezenatnů ze sousedního Slovenska
! A na kvalitě utkání to bylo znát! Bezgólová první třetina, vyrovnaná prostřední část a drama až do samotného konce! V úvodu překlopil vedení na stranu Petrovic Palowski. Za necelé 3 minuty však srovnává Martin Klieščik a v čase 29:50 po dlouhém a přesném výhozu brankáře Tomáše Petra svou trefou určuje vítěze tohoto utkání Tomáš Blažek!Na konto Frýdku - Místku putují 3 boby za výhru 3:2
Druhý zápas sehráli junioři proti FBC Tigers Poruba. V prvních dvou třetinách pálili ostrými jen naši junioři a do závěrečné části tak vstupovali s 3 brankovým náskokem. Jak ale z florbalu známe, tak ani náskok o 3 branky nemusí znamenat výhru. To ovšem nebyl případ juniorů, kteří stejně jako tygři přidali ještě 2 branky a připisují si další 3 body do tabulky, tentokrát za výhru 5:2.

#FBCFM

Bronz pro elévy

.
! A na kvalitě utkání to bylo znát! Bezgólová první třetina, vyrovnaná prostřední část a drama až do samotného konce! V úvodu překlopil vedení na stranu Petrovic Palowski. Za necelé 3 minuty však srovnává Martin Klieščik a v čase 29:50 po dlouhém a přesném výhozu brankáře Tomáše Petra svou trefou určuje vítěze tohoto utkání Tomáš Blažek !
Na konto Frýdku - Místku putují 3 boby za výhru 3:2