Junioři dovezli z Ostravy 6 bodů

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - Z.F.K. AQM Petrovice
3:2

(0:0, 1:1, 2:1)

Oproti minulým utkáním jsme začali aktivněji již od prvních minut. Utkání bylo velice vyrovnané a oba týmy se do vyložených šancí dostávaly jen sporadicky. Obrany obou družstev zdařile blokovaly střelecké pokusy, když už nějaká prošla, ztroskotala na brankářích, po první třetině tak bylo skóre vyrovnané bez branek.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, v čase 4:37 se hráči Petrovic prosadili ze samostatného nájezdu. Naše odpověď přišla až v čase 9:24, když přihrávku Simana využil Blažek.

Petrovice šly do vedení i v poslední části hry, kdy jsme si při petrovické rozehrávce z rohu nedokázali pokrýt vzdálenější tyč. Po šikovné přhrávce Kostky se podařilo vyrovnat Klieščikovi v čase 3:49, po dvou minutách našel přesným výhozem brankář Petr nabíhajícího Habrnála, který se nemýlil a poslal náš tým do vedení. Petrovicím už nepomohla ani závěrečná hra v šesti a naši si udrželi hubené vedení, díky kterému si připisují cenné tři body.

FBC TIGERS PORUBA - FbC KOVO KM Frýdek-Místek
2:5

(0:2, 0:1, 2:2)

I přes pomalejší tempo se nám v první třetině podařilo ukořistit vedení, když v čase 2:25 našel Kostka Gilara a ten otevřel skóre, náskok pak zvýšil v čase 11:19 Holinka.

Ve druhé třetině se nedařilo ani jednomu z týmů, hra Poruby nám neseděla, museli jsme tvořit hru a to se odrazilo už v první třetině na tom, že jsme přestali hrát jako tým a začali se snažit o individuální výpady, to nás bohužel pak ve hře do obrany stálo spoustu sil. Až vteřinu před sirénou se znovu po přihrávce Kostky podruhé trefil Gilar.

Třetí třetinu se podařilo Porubě využít našich chyb a v čase 4:38 vstřelit kontaktní branku, jenže již v čase 4:59 našel Palát Klieščika, který zvýšil náš náskok. V čase 8:45 se mezi střelce zapsal Kostka, kterému po šesti vteřinách Tigers trošku zkazili radost dalším gólem. Do konce utkání se již skóre nezměnilo a naši tak mohli slavit zisk dalších bodů.

FOTOREPORT

Slovo trenéra: "Za zmínku stojí hlavně druhé utkání, kde jsme sice zaslouženě vyhráli, jenže za naším výkonem zůstává jedno veliké ALE, takto by se daly definovat nedostatky z utkání (přílišná individualita, nedůvěra slabším hráčům týmu, neproměňování šancí, hra v početní výhodě). Na druhou stranu je potřeba vyzvednout disciplinovanost při závěrečné hře bez brankáře.
Neopomenutelná byla dnes i touha zvítězit, která bývá nedílnou součástí úspěchu. Na závěr bych chtěl poděkovat celému týmu a věřím, že společně zapracujeme na dalším zlepšení."