I po prohraném zápase můžete odcházet se vztyčenou hlavou, pokud jste na hřišti nechali vše, i podrážky od bot.
Daniel Řeha

Ženy doma dvakrát těsně podlehly

S.K. P.E.M.A. OPAVA - FbC KOVO KM Frýdek-Místek
7:4

(1:1, 3:1, 3:2)

V prvním domácím utkání naše ženy nastoupily proti soupeřkám z Opavy. Opavanky začaly utkání lépe, když v čase 4:00 otevřely skóre utkání. Frýdeckému družstvu se ale v první třetině podařilo vyrovnat stav, když se v přesilové hře prosadila Kučerová po příhrávce Cenckové.

Ve druhé části šly naše hráčky v čase 2:28 do vedení díky trefě Magnuskové, které asistovala Božková, bohužel tím ale náš gólový výčet druhé části končí, dále se prosazovaly už jen střelkyně Opavy, třemi slepenými brankami v deváté a desáté minutě se ujaly dvoubrankového vedení.

Třetí třetinu bleskově zahájila svou druhou trefou v utkání Kučerová, která po 17 vteřinách využila další přihrávky Cenckové. Rychlá byla i odpověď Opavy, v čase 0:26 znovu soupeřky vedly o dva góly. Další šanci na zvrat utkání přišel v čase 1:35, když se trefila Božková po přihrávce Vahalíkové. V čase 3:03 se však Opava ocitla znovu o dvě branky před naším týmem a v čase 5:29 zasadily soupeřky naší obraně další a poslední úder.

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - 1. FBK Rožnov & SKP Frenštát p/R
4:7

(0:1, 1:2, 3:4)

Bohužel ani ve druhém utkání naše hráčky nestačily na své soupeřky, které po první třetině mohly být šťastnější z vedení 1:0.

V první polovině druhé části pak naš ženy inkasovaly další dvě branky, naději pak v čase 11:36 vykřesala Kučerová.

Do třetí třetiny nastupovaly naše hráčky s vědomím, že budou muset dohánět dvoubrankovou ztrátu. Vítr z plachet jim vzaly soupeřky v čase 3:31, když navýšily svůj náskok o další gól. Jenže holky z Frýdku-Místku se nevzdaly bez boje a v čase 6:08 opět dotáhly zásluhou trefy Volné. V čase 8:56 se ale opět radovaly soupeřky, radost jim ale v čase 9:15 zkazila trefa Tomáškové, v divoké přestřelce pak v čase 9:23 opět pokračovaly hráčky 1. FBK, v čase 11:17 zvýšily skóre již na 7:3, bleskově na to v čase 11:22 odpověděla Božková po přihrávce Tomáškové, ale tím už jen kosmeticky upravila nepříznivé skóre.

FOTOREPORT

Slovo trenéra: "V prvním zápase s Opavou rozhodly o našem neúspěchu dvě minuty ve druhé třetině, kdy jsme inkasovali 3 góly. Ve třetí třetině jsme stále dotahovali, ale hráčkám Opavy se vždy podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Poslední naše velká šance na zvrat v utkání se nám naskytla ve 26 minutě, kdy Barča nařízené trestné střílení neproměnila.Následně jsme opět inkasovali a nám už se nepodařilo dostat do zápasu.Ve druhém zápase s Frenštátem jsme tahaly za kratší konec už od začátku zápasu a neustále se snažili dohnat vedení soupeřek. Bohužel to se nám za celý zápas nepovedlo.Za oba zápasy holkám dávám palec nahoru, nevykašlaly se na to a makaly až do konce. Musíme víc zabrat na trénincích a věřím, že se budeme stále zlepšovat. Přeji všem marodům brzké uzdravení."