Život je hra a mě baví si hrát.
Tomáš Vežranovský

Výsledkový servis 19.-20.10.2019

Muži stále čekají na první body a navrch kanár od Zlína

V rámci 5. kola hostili muži tým Zlín Lions. Utkání začali lépe domácí hráči, kteří po 21 vteřinách prověřili připravenost hostujícího golmana. Vzápětí to samé udělali také hráči Zlína. Zlínští si během první třetiny vytvořili několik velkých golových příležitostí avšak golman David Raab je dokázal všechny zlikvidovat. Bezbrankový stav se změnil až v čase 19:35, kdy střelou nad rameno prostřelil Raaba hostující Janeček. Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, kteří byli povzbuzeni předchozím gólem do šatny. V čase 22:09 odskočil Zlín do dvou brankového vedení díky gólu Chalabaly. V polovině utkání už byl stav 0:4 pro hosty, kteří se během jedné minuty prosadili hned dvakrát. Nejdříve skóroval Zdráhal a nabídnutou početní výhodu po faulu domácího Martin Juroš využil Kořený. V závěru 2. třetiny padl ještě jeden gól. Svůj předchozí dvouminutový trest odčinil zlínský Svoboda. Ani za vysokého vedení zlínští nepolevili ve své aktivitě a neúnavně udržovali Raaba v permanenci. Odměnou jim za to byl šestý gól z hole Svobody. Frýdecko – Místečtí v poslední desetiminutovce zvýšili svou aktivitu, zlepšili pohyb na hřišti a zpřesnili střelbu, ale kýženého gólu se nedočkali, protože ve všech případech byl na místě hostující Vičánek.
Ocenění pro muže utkání si v tomto utkání zasloužili oba brankáři. Za hosty to byl Martin Vičánek a za domácí David Raab

V neděli odpoledne měli muži naplánováno utkání proti nedaleké Orlové.
Střelecky chudší první třetina vyzněla lépe pro domácí, kteří v čase 6:30 otevřeli skóre. Dvě minuty před koncem první třetiny musel být po tvrdém střetu ošetřován Martin Juroš, pro kterého tento zápas skončil – poslední zprávy hovoří, že Martin utrpěl lehký otřes mozku a čeká ho tak krátká sportovní pauza. Celý klub přeje brzké uzdravení!
Druhou třetinu rozdělilo několik vyloučení. Rovnou 4 dvouminutové tresty dostali frýdecko – místečtí hráči. Až na jedinou výjimku se nám podařilo oslabení ubránit ale 1. Fbk Eagles Orlová se dokázala v prostředním dějství prosadit ještě jednou a do závěrečné třetiny šla s náskokem tří branek. Nutno říci, že frýdecko – místečtí měli v prostřední části také pár příležitostí ke vstřelení branky, ale v cestě jim stála tyč, golman nebo naše střely skončily jen těsně mimo branku. Třetí třetina patřila golmanům, zejména Marek Hrabec držel díky svým zákrokům naše hráče ve hře. Bohužel pro naše barvy čas utíkal rychleji než bychom si přáli. V čase 54:58 zužitkoval početní výhodu po přihrávce Filip Matějka Vašek Štěrba. V posledních minutách si naši muži vybrali Time – Out, aby se pokusili zvrátit nepříznivý stav, bohužel v čase 56:33 dostal dvouminutový trest za sekání Radim Klimecký. Uběhlo jen 50 vteřin z jeho trestu a po přihrávce Smilovského se prosadil domácí Kučera a upravil tak na konečných 1:4.
Frýdecko - Místecké může prohra mrzet o to více, jelikož neproměnili celou řadu velkých gólových příležitostí.
I v tomto utkání si zasloužil ocenění pro muže zápasu golman Marek Hrabec!

Starší žáci za 3 body

V neděli ráno rozehráli svůj zápas naši starší žáci proti soupeři 1. SFK Havířov florbalový oddíl B. Lepší vstup do zápasu měl náš soupeř, který úvodní část vyhrál jednoznačně 0:3. Prostřední dějství nabídlo jen dvě branky a to po jedné na každé straně. V úvodu třetí části zužitkoval nabídnutou přesilovku Jakub Gistinger a na rozdíl jedné branky vzápětí snížil Jan Muroň. Více už toho naši florbalisté nestihli a s Havířovem tak prohrávají 3:4.
Druhé utkání s 1. FBC Karviná florbalový oddíl nabídlo v první třetině pouze jednu branku. Za Frýdek – Místek se prosadil Jan Muroň. Druhá třetina byla také gólově chudší. Dvě branky vstřelili frýdecko – místečtí a jednu karvinští florbalisté. Ve třetí třetině se probudili naši střelci v čele s Jakub Gistinger, jenž zkompletoval hattrick  a dva kanadské body si za dvě branky připsali Jan Muroň a Martin Hriško, který proměnil nařízené trestné střílení.
Starší žáci porážejí svého soupeře 8:2 a připisují si tak 3 body do tabulky.

Špatný vstup dorostenců do sezony

Stejně jako muži, tak i dorostenci neprožívají zrovna povedený vstup do sezony. Ze 4 zápasů mají na kontě 0 bodů.
V neděli se stejně jako starší žáci představili naši dorostenci v Havířově. Na programu měli utkání proti 1. SFK Havířov florbalový oddílFBC Bílovec.
Soupeř z Havířova přidal v úvodních dvou třetinách vždy po dvou gólech a do třetí třetiny vstupoval s náskokem 4 branek. V úvodu třetí třetiny se dvakrát trefil Jan Kostka . To však bylo z naší strany vše. 4 minuty před koncem se prosadil ještě havířovský Matěj Kravčík, který tak určil podobu konečného skóre na 2:5.
Druhé utkání proti soupeři z Bílovce už po 4 minutách střelecky otevřel Kostka. Radost však netrvala dlouho po 40 vteřinách srovnával bílovecký Abík. Po něm ještě přesně mířil hostující Richtár a Závorka. Bílovec tak po první třetině vedl o 2 branky a tento náskok si udržel až do konce utkání.
Frýdecko – Místeckým florbalistům vycházely začátky třetin, ale přes nedůraz v obraně dokázal soupeř vždy gólově odpovědět. Notnou dávku štěstí si vybral i bílovecký golman, který měl v tomto utkání velmi dobře postavenou branku a s velkou pomocí svých tyčí za jeho zády neskončilo více míčků.
Dorostenci tak prohrávají i své druhé nedělní utkání 4:6 a stejně jako muži se krčí na chvostu tabulky.