Dorostenci stále bez bodu

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - TJ Slovan Havířov
2:5

(0:2, 0:2, 2:1)

Dorostenci tentokrát zavítali k dalšímu dvojkolu do Havířova, kde v prvním utkání vyzvali tým Slovanu Havířov. Bohužel už od prvních minut prohrávali a Slovan ještě v první části zvládl zvýšit náskok.

Ve druhé třetině byli havířovští opět gólově aktivnější a do sítě frýdeckých přidali další dvě trefy.

Až ve třetí třetině dokázal obranu Havířova zaskočit 37 vteřin po začátku Kostka, kterému na gól nahrával Hudeček. V čase 4:48 dokázal Pavlas najít znova Kostku a ten snížil stav na 2:4, zdálo se, že se naši konečně chytili, ale vítr z plachet jim vzal Slovan tři minuty po této trefě, když opět zvýšil gólový rozestup. Naši tak bohužel opět nedokázali získat body a ve svém prvním utkání podlehli soupeři o tři branky.

FBC Spartak Bílovec - FbC KOVO KM Frýdek-Místek
6:4

(3:1, 1:1, 2:2)

Ve druhém utkání se naši postavili proti týmu z Bílovce. Utkání otevřel gólově po Gistingerově asistenci Kostka v čase 4:06. Bohužel radost z vedení našim netrvala dlouho a Bílovec po téměř 40 vteřinách vyrovnal. Po dalších čtyřech minuták přidal Spartak další branku a obrátil tak misku vah na svou stranu. V čase 10:40 ještě bílovečtí přidali další gól a zvýšili stav na 3:1.

I druhou třetinu začali naši lépe a střelcem nebyl nikdo jiný než opět Kostka, kterému tentokrát v čase 2:40 nahrával Zdržava. Bílovec ale ani ve druhé třetině nezůstal pozadu a v čase 6:29 se jeho střelec opět prosadil do zápisu o utkání.

Začátky třetin nám vycházely, v čase 5:11 se v přesilovce ujala třetí trefa Kostky po přihrávce Gistingera a naši opět dotáhli na rozdíl jediné branky. Spartak se v čase 7:35 znovu ozval a zvýšil svůj náskok na dvě branky, v čase 9:09 přidali hráči Bílovce další branku. Naši dokázali už jen 11 vteřin před koncem sníži zásluhou Gistingera, kterému přihrával Pěchuvka, ani ve druhém utkání tak naši nedokázali urvat body a po čtyřech odehraných utkáních zůstávají na chvostu tabulky bez bodu.

Slovo trenéra: "Bohužel jsme se v prvním zápase nechali uchlácholit hrou soupeře a nebyli dostatečně důrazní. Probrání přišlo až ve 3. třetině, kdy jsme většinu času hráli na soupeřově polovině. Pěkný teamový výkon, kdy se kluci za stavu 4:0 dokázali nahecovat a zvednout se do poslední třetiny. Ve druhém zápase nás opět trochu potrápil důraz v obranné části hry. Zbytečně inkasované góly a museli jsme zase dotahovat. Na gól jsme se hrozně nadřeli a soupeř měl velmi dobře postavenou bránu protože tam cinkla tyč tak 10x za zápas. Řekl bych, že výsledek nebyl o předvedené hře, ale o štěstí soupeře.
Shrnutí, je na čem pracovat, ale výkon teamu byl pěkný."