Martin Juroš

Výsledkový servis 12.-13.10.2019

Sobota bez bodů

Takto ve zkratce se dá popsat počínání našich juniorů.
Junioři, kteří minulé kolo nedovolili svým soupeřům vstřelit branku, chtěli na tyto výkony navázat. Bohužel už první třetina zápasu proti FrenFlorbal napověděla, že body si tentokrát odveze soupeř, který si v úvodní části vybudoval 3 brankový náskok. Ve druhé třetině díky zlepšené hře frýdecko - místeckých byl stále stav 0:3 pro Frenštát. Ve třetí třetině padly celkem tři branky. Při vší smůle to byly ve dvou případech branky do naší sítě. Čestný zápis do utkání si za gól připsal Jan Kostka, který propálil hostujícího brankáře. FbC KOVO KM Frýdek – Místek x FBC TJ SOKOL FRENŠTÁT P.R. 1:5
Druhý zápas sehráli naši junioři proti Paskov Saurians. První třetina nabídla pěknou florbalovou podívanou s jedinou brankou. Tuto branku, poté co si oběhl bránu, vstřelil frýdecko – místecký Dalibor Morys. V prostřední části přišlo srovnání hry i skóre. Do poslední části se tak vstupovalo za stavu 2:2. Polovina třetí třetiny patřila Paskovu, který odskočil na rozdíl dvou branek. Junioři však nesložili zbraně a dali všechny své síly do vyrovnání. V čase 33:41 snižoval na rozdíl jedné branky Tomáš Blažek. I přes veškerou bojovnost a nasazení jsme se již dalšího gólu nedočkali a junioři tak prohráli i druhý zápas 3:4.

Placka pro mladší žáky
Mladší žáci v sobotu odpoledne odcestovali ke svému druhému turnaji do Orlové.
První zápas sehráli proti týmu Toro Salibandy Ostrava, který vede Vítkovický kouč Pavel Brus. Naši mladí florbalisté se velkého jména nezalekli a v poměrně exhibičním tempu, které utkání mělo, zvítězili 8:0. I v druhém utkání se potkali s dalším ostravským týmem, tentokrát MVIL Ostrava. Zápas bohatý na šance však skončil nejmenším možným rozdílem ve skóre a to 2:1 pro naše barvy. Soupeřem ve třetím zápase byla domácí 1. Fbk Eagles Orlová. Velmi napínavý zápas se rozhodoval až v poslední minutě! Ještě minutu před koncem jsme prohrávali 3:4, ale díky brance pouhých 15 vteřin před koncem si mladší žáci připisují 3. výhru! Poslední zápas, zápas o zlato! Frýdek – Místek x Florbal Vítkovice! Zápas, kde každá chyba skončila gólem … Celkem 8 krát nás takto potrestali Vítkovičtí florbalisté. I přes prohru 1:8 si mladší žáci z Orlové odváží stříbrné medaile!

3 body pro juniorky
V prvním zápase proti sobě nastoupily družstva FbC KOVO KM a Florbal Vsetín. Po bezbrankové první třetině a vyrovnané druhé třetině se za stavu 2:2 vstupovalo do poslední části. Ještě 10 minut před koncem byl stav vyrovnaný 4:4 a to především díky 4 přesným zásahům Klárka Portešová!, ta se v tomto utkání postarala o všechny branky. Avšak díky brance z hole hostující Dědkové a následnému zásahu Veselé v samotném závěru se ze zisku 3 bodů mohly radovat vsetínské florbalistky. Ve druhém zápase bylo k vidění utkání proti Zlín Lions. Před tímto hracím dnem vedoucímu celku 2. ligy juniorek. Naše juniorky vstoupily do utkání tou správnou nohou a po 2 třetinách vedly 2:1! Krátce po začátku utkání svou druhou trefou v zápase přihrává 3 body do tabulky Dominika Vlachovská! Zlín už dokázal jen snížit na konečných 3:2

I o nadcházejícím víkendu budete moct sledovat frýdecko – místecké florbalistky a florbalisty v akci.
Víkend odstartují muži, kteří doma přivítají Zlín Lions, a v něděli budou zajíždět k prvnímu regionálnímu derby do Orlové. V akci budou také starší žáci a dorostenci. Obě mužstva se představí v Havířově. Starší žáci budou dopoledne bojovat o body proti 1. SFK Havířov florbalový oddíl1. FBC Karviná florbalový oddíl, odpoledne se ve stejné hale ukáží dorostenci, kteří se střetnou s TJ Slovan HavířovFBC Bílovec