I po prohraném zápase můžete odcházet se vztyčenou hlavou, pokud jste na hřišti nechali vše, i podrážky od bot.
Daniel Řeha

Juniorky na Čeladné vybojovaly 3 body

Florbal Vsetín - FbC KOVO KM Frýdek-Místek
6:4

(0:0, 2:2, 4:2)

Děvčata v prvním utkání sice podlehly Vsetínu, ale utkání bylo vyrovnané od začátku, v první části nepadla žádná branka.

Druhou třetinu gólově otevřely naše juniorky, když Magnusková nahrála Portešové a ta si v čase 4:29 připsala první branku v utkání, Portešová zvýšila v čase 8:21 po přihrávce Zlé, bohužel frýdecké vedení v závěru třetiny smázla vsetínská Veselá.

Třetí třetina začala doslova přestřelkou, vsetínské děvčata šly v čase 2:22 do vedení, ale Portešová svým hat-trickovým gólem vyrovnala po 21 vteřinách, ani tento stav se však na časomíře neohřál a v čase 2:51 naše holky znovu prohrávaly. Zlá našla v čase 6:49 Portešovou a ta svou čtvrtou brankou srovnala skóre.  Bohužel to byl ale poslední gólový zápis z naší strany, v čase 9:43 šly Vsetíňačky znovu do vedení a svou výhru pečetily v čase 14:54 gólem do prázdné branky.

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - Zlín Lions
3:2

(2:1, 0:0, 1:1)

V první třetině jsme dlouho branku neviděli, až v čase 11:06 se našim děvčatům podařilo vstřelit úvodní branku, když se mezi střelce zapsala Kučerová. Zlá pak svou přihrávkou našla v čase 12:23 Vlachovskou a ta zvýšila náskok o dvě branky. Děvčata ze Zlína pak v závěru první části ještě korigovaly skóre.

Ve druhé třetině jsme branku neviděli.

Až ve třetí třetině se v čase 1:45 Vlachovská trefila podruhé v utkání po přihrávce Vahalíkové a naše holyk tak opět Lvicím odskočily o dvě branky. Až v čase 10:27 se měnilo skóre znovu, bohužel tentokrát v náš něprospěch. Juniorkám se ale podařilo zvládnout závěr utkání a dotáhnout tak zápas do vítězného konce.

Slovo trenéra: "Prohra se Vsetínem, ale výhra mohla být na obě strany. 4 góly dala Klárka Portešová a na 6:4 jsme dostali při power-play. První třetina ospalá, ve druhé třetině vedení 2-0, ale pak individuálními chybami se zápas zdramatizoval a bohužel v náš neprospěch. Druhý zápas výhra se Zlínem. Zápas vyrovnaný na obě strany. Náš tým byl chvíli v první třetině po zranění Klárky Portešové (roztržené obočí - 3 stehy) v útlumu, ale svou bojovností a zlepšenou hrou do obrany zápas holky dovedly k vítězství."