Moravskoslezský přebor st. žáků pokračoval o víkendu 4. kolem a k němu naši žáci vyrazili do Rožnova pod Radohoštěm.

Z.F.K AQM Petrovice - FbC KOVO KM Frýdek-Místek
7:10

(2:4, 3:3, 2:3)

V prvním utkání změřili frýdecko-místečtí hráči síly s Petrovicemi. Zápas začal pro náš tým lépe a v čase 1:07 se po Šimíkově přihrávce prosadil Gistinger. Petrovice však rázem srovnaly stav a vzkázaly tak našim mladým puškám, že to s nimi nebudou mít lehké. Až teprve v čase 9:28 se podařilo našim znovu odskočit zásluhou Vykoupila. V čase 10:30 zvýšil náskok Šimík, takřka hned po buly mu ale střelci Petrovic zkazili radost a soupeř snížil stav o jedinou branku. Gólem vteřinu před koncem prvního dějství se pak blýsknul Vykoupil a naši vedli znovu o dvě branky.

Soupeř se ale nenechal zaskočit nepříznivým vývojem a začátek druhé třetiny opanoval hned dvěmi slepenými góly a v čase 2:12 jsme tu měli znovu remízu. S tím se však odmítal smířit Šimík, který v čase 3:52 vzal otěže zápasu do svých rukou a poslal nás znovu do vedení, další branku přidal v čase 6:22 a završil tak svůj hattrick. Naši se konečně chytili a v čase 7:35 nahrával Hriško Vyviálovi, který přidal další zářez do zápisu. Petrovice se ale nehodlaly vzdát bez boje, v čase 9:34 náš golman Křístek musel lovit další míč z brány.

Stejně jako patřil začátek druhé třetiny Petrovicím, tak třetí dějství ovládli naši, když nejprve v čase 1:44 vstřelil třetí gól Vykoupil po Vyviálově asistenci, pak v čase 3:29 počtvrté skóroval Šimík po Hriškově přihrávce, ten ještě dovršil gólový příděl v čase 5:28. Soupeř však ani za stavu 5:10 nehodlal složit zbraně. V čase 7:53 a 9:16 zaznamenali petrovičtí další 2 trefy a zdramatizovali tak vývoj utkání. Do závěrečného hvizdu jsme však již další gól naviděli, a tak se naši po divoké přestřelce mohli radovat ze zisku tří bodů.

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - Florbal Exelsior Havířov B
5:1

(3:1, 2:0, 0:0)

Do druhého zápasu nastoupili naši proti béčku Havířova. Do páté minuty bylo skóre na nule, pak ale Válek našel svou přihrávkou Mamulu a ten poslal Frýdek do vedení. Šimík v čase 7:25 naservíroval gólvou přihrávku Gistingerovi, který tak zvýšil vedení na dvě branky, další trefu za záda havířovského brankáře vyslal v čase 8:52 Vykoupil po přihrávce Václavíka. Havířovští ještě v závěru první části stačili zkorigovat na 3:1.

Druhou část rozčísl v čase 3:33 Šimík, kterému na gól nahrával Vyviál a v čase 5:01 přidal druhý zářez na pažbě Vykoupil po přihrávce Hriška.

Díváci už neviděli do konce zápasu žádnou další branku a tak zůstalo i po třetí třetině skóre 5:1 pro Frýdek.

Slovo trenéra: "Starší hráči vybojovali v dalším kole 2 výhry nad Z. F. K. Petrovicemi a Exelsior Havířovem B. Oba zápasy jsme zvládli udržet dobře herně i takticky. Prosadily se všechny utočné sestavy a dobře se zapojili i nováčci. V brance výborně zachytala proti Havířovu Majda, která až na jedno zaváhání likvidovala všechny střelecké příležitosti. Všichni hráči zaslouží pochvalu za dobře odehrané utkání."