Florbal je jako vynikající jídlo. Dokud nezkusíš nemůžeš vědět jaké to je.
Martin Juroš

Prague Games 2019 B13 mladší žáci - shrnutí

Dne 9.7.2019 započala jízda našich mladých nadějí na turnaj Prague games 2019. Pro celý tým to byla první zkušenost na tak velkém turnaji a nadšení i očekávání hráčů bylo obrovské. V úterý po příjezdu jsme společně absolvovali teambuilding u Petřínské rozhledny a procházkou kolem Strahova jsme se připravili na středeční souboje proti zahraničním soupeřům.

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - HÄSSELBY SK IBK

(4:7)

Hned první soupeř byl perfektní prověrkou, jak se náš tým na tento turnaj připravil, a nebyl to nikdo jiný než švédský tým HÄSSELBY SK IBK.

Zápas začal už od první vteřiny v obrovském tempu a šlo vidět, že švédský tým chce hrát aktivní hru na naši polovičce a přesně téhle obrovské aktivity využil ve svůj prospěch O. Šimík (2:01) který se podél mantinelu dostal do úniku a přes tři švédské hráče prošel až ke gólmanovi, kterého si položil na záda a otevřel svým prvním gólem celý turnaj. Šance byly na každé straně až do doby, kdy Švédové ukázali, jak jsou kvalitní v předbrankovém prostoru a v čase 8:49 L. Bohlin prostřelil do té doby naši perfektní brankářku M.Hriškovou a srovnali stav na 1:1. Po tomto góle chytli Švédové druhý dech a do konce třetiny vytvářeli obrovský tlak, který v čase 12:45 hráč V. Admassu proměnil v gól, který byl opět v předbrankovém prostoru, kde na tuto aktivitu naši hráči nebyli zvyklí.

Ve druhé třetině naši hráči naběhli na švédskou obranu jako uragán a strach po první třetině byl okamžitě pryč. To se okamžitě projevilo, kdy druhý gól za Frýdek vstřelil O. Šimík v čase 15:31 a radost byla obrovská. Po tomto góle byly šance na obou stranách a hra byla velice aktivní až do doby 17:54 kdy se ukázala opět dominance švédského celku v předbrankovém prostoru a o necelé dvě minuty později v čase 19:56 Švédové přidali další gól. Na hráčích byla znát nervozita a chtění dát góly, ale ta možnost nepřicházela. Naopak soupeř přidal pátý gól a vypadalo to, že Švédové už si výsledek pohlídají do konce zápasu, ale to šlo proti chuti hráči, který dal dva góly a O. Šimík pět minut před koncem zakřesal naději a mohl slavit hattrick proti švédskému týmu. O chvíli později přidala další gól naše Vítkovická posila M. Gabriel a stav byl už jen o jeden gól a v tu chvíli teprve zápas měl opravdové zapálení a každý metr na hřišti znamenal buď tvrdý souboj nebo kvalitní kličku, protože každý věděl, že času je ještě spousta. A právě toho si byl švédský tým vědom a tlačil na naši branku co to šlo, poté se povedl šikovný únik v rohu a naběhnutí do ideálního střeleckého prostoru a A. Karlstrom (28:47) střelou pod ruce gólmance zvýšil zápas o dva góly. Trenéři se po tomto gólu odhodlali ke hře v šesti hráčích, která tlak přinesla, ale gól nepřinesl a naopak spoj mantinelu v hřišti byl tak šikovný, že se míček odrazil švédskému hráči po vyhození přímo na hokejku a ten v čase 29:26 B. OLoghlen ukončil naděje na tři body.

V tomto zápase nám soupeř ukázal, že naše děti jsou připravené a mají chuť i kvalitu bojovat proti starším soupeřům.

odkaz na zápas:

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - Mocní tulení Podbořany

(4:2)

V druhém zápase nás čekal český tým, ve kterém si chtěly oba týmy připsat první body do tabulky a podle toho taky zápas začal velmi aktivní hrou na obou stranách. V 1:17 čase po krásné asistenci J. Muroně vstřelil svůj první gól  L. Václavík a otevřel zápas. Přetahovaná o míček byla na obou stranách, avšak gól po střele z dálky patřil právě týmu z Podbořan, kdy srovnali a stav se do konce třetiny již nezměnil.

Ve druhé třetině se na obou stranách přidalo na aktivitě jak střelecké tak tvrdosti a první kdo těžil z této aktivity byly právě Pobořany, které se dostaly v čase 19:24 do vedení. S tímto se nemohla srovnat naše hráčka A. Včelná a ta prostřelila všechno co ji stálo v cestě, v čase 24:05 srovnala stav na 2:2. Po buli a perfektní přihrávce právě od naší kapitánky dostal P. Vykoupil 24:11 míček a ten se nemýlil a naši mohli slavit další gól. V tu chvíli tlak soupeře šel obrovsky nahoru a naše obrana měla co dělat, aby bránila velkému množství střel. Ale dvě minuty před koncem jasně ukončil neskutečnou kličkou J. Muroň 28:35 přes hráče a golmana a naše děti mohly slavit první tři body do tabulky.

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - UNIHOCKEY BASEL REGIO B13

(5:4)

Ve třetím zápase nás čekala cesta na Hamr přes celou Prahu a taky nás čekal další zahraniční soupeř a to výběr švýcarského týmu UNIHOCKEY BASEL REGIO B13.

V tomto zápase od první vteřiny jasně dominovala frýdecká mládež a smršť gólů odstartoval kapitán O. Šimík už v čase 0:45, aby o dvě minuty později mohl zvýšit dalším gólem P. Vykoupil 3:25. Chuť a nečekaná aktivita našich střelců byla tak obrovská, že za minutu po asistenci M. Hriška vstřelil další gól M. Gabriel a chuť dávat góly nepromarnila ani další vítkovická posila a v čase 5:31 zvýšil už na 4:0 pro naše hráče. Švýcarský tým se však nevzdával a během třech minut snížil na stav 2:4 a drama zápasu bylo na světě.

Ve druhé třetině dostali v čase 16:26 kapitán švýcarského výběru i náš kapitán osobní trest za špatnou komunikaci mezi sebou (jazyková bariéra) a od té doby začaly šance na obou stranách gradovat. Na rychlosti i tvrdosti se přidávalo a to zužitkoval soupeř a v čase 26:10 snížil stav o jeden gól. Tlak nepřestával a za 30 vteřin bylo srovnáno na 4:4. Od té chvíle každý věděl, že kdo vypustí jeden souboj, vyhraje. A náš malý blonďatý uragán M. Hriško pět vteřin před koncem zápasu krásnou kličkou v rohu vymetl šibenici a radost mohla začít!

Tento zápas nám určil, že budeme skupinu opouštět na druhém místě a čeká nás zápas až k večeru a je dost času na regeneraci a připravení se na vyřazovací boje.

1/16 final

FbC KOVO KM Frýdek-Místek- FBŠ BOHEMIANS

(6:5)

Ve vyřazovacích bojích nás čekal velice kvalitní tým a to FBŠ BOHEMIANS, který stabilně končí na medailových pozicích, a proto bylo jasné, že zápas bude od začátku velmi aktivní a rychlý, což se taky ukázalo. Přesně tento rychlý styl našim dětem svědčil a po přihrávce K. Minarika na O. Šimíka v čase 0:56 po křižné přihrávce Ondra otevřel zápas a rozjela se kanonáda na obou stranách. Za necelou minutu přidal další radost na tvářích M. Hriško v čase 2:23. Poté střelci Bohemians začali mířit přesně a srovnali během dvou minut na stav 2:2 a začalo všechno od znova do doby, než spolupráce Minárik-Šimík přidali po další krásné kombinaci gól, ale to jako by Bohemians nakoplo a do konce třetiny přidali další dva góly a stav 5:3 už vypadal pro pražský celek pozitivně a tak byla i ukončena první třetina.

Ve druhé třetině kapitán O. Šimík 16:05 zavelel k obratu a i přes šance Bohemians naše obrana likvidovala střely, co to šlo a postupně přidávala góly, kdy v čase 20:36 M. Hriško srovnal už na 5:5,  aby o dvě minuty hokejovou kličkou vstřelil J. Muroň poslední gól zápasu a i přes tlak a hru v šesti naši hráči excelentím výkonem vyřadili tým Bohemians do B skupiny a mohli se těšit, že v pátek půjdou na to nejlepší, co na pražské turnaji mohou potkat a to švýcarský tým FLOOBALL KÖNIZ

1/8 final

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - FLOOBALL KÖNIZ

(2:4)

V pátek ráno začal zápas proti FLOOBALL KÖNIZ a už od první vteřiny šlo vidět, že KÖNIZ je hodně dobře připraven, a že souboj bude opravdu těžký. To se projevilo dominanci v předbrankovém prostoru, kdy už v čase 0:56 díky N. Bühlera inkasovali hráči Frýdku první gól. Poté začala neskutečně vyrovnána hra na obou stranách až do doby, kdy hráč N. Bühler utekl po přihrávce obraně a zvýšil stav na 2:0 pro švýcarský tým. Ovšem O. Šimík jako správný kapitán zavelel k obratu a snížil ještě do poloviny zápasu na 2:1.

Ve druhé třetině v čase 16:40 P. Vykoupil nastřelil gólmana a do prázdné brány dorazil O. Šimík. Zápas byl srovnán herně i gólově. Tým Köniz, který do té doby nedostal ani jeden gól, byl najednou pod tlakem a nad propastí toho, že nemusí vyhrát. Hra se přitvrdila a každý kousek palubovky byl cítit tvrdou hrou Švýcarů, kteří chtěli hrát i za naší brankou a po špatně rozehrané situaci v rohu hráč švýcarského celku N. Baillif 27:55 střelil gól na 3:2 a radost byla obrovská. Ale každý věděl, že času je spoustu a proto trenéři sestavili to nejlepší, co mohli a šli do šesti a při této situaci hráči Frýdku trefili spojnici branky. Velký tlak který hráči Frýdku měli, bohužel nepřinesl srovnání, ale naopak po úniku N. Baillifa zvýšení na 4:2 a naděje na postup se rozplynuly v prach a turnaj Prague games byl pro nás ukončen. Ale tento zápas měl všechno, co by měl mít a může nás těšit, že tomuto týmu jsme byli vyrovnaným soupeřem. Tým Floorball Köniz se následně probojoval až do finále, kde se po samostatných nájezdech umístil na druhém místě. Pro nás to byla malá náplast, že naše mládež má budoucnost a čas, který ji věnujeme, přináší ovoce.

Slovo trenéra (Martin Hriško)

Skvělý turnaj, výborná hra, podali jsme maximum možného. Do turnaje jsme postavili tým z hráčů od 10 do 13 let. Výškově jsme možná byli trochu menší, ale bojovností, šikovností a perfektní hrou jsme předváděli parádní florbal. Všem hráčům, fanouškům a rodičům patří velké díky.

Slovo trenéra (Lukáš Rajgl)

Za mě jednoznačně jedno VELKÉ DÍKY VŠEM HRÁČŮM, RODIČŮM ZA REPREZENTOVÁNÍ KLUBU, ORGANIZACI A UKÁZKA, ŽE JSME JEDEN VELKÝ TÝM.

Výsledkově obrovský úspěch, že děti i přes to, že jsme jeli do starší skupiny, ukázaly dravost, bojovnost a srdce do poslední vteřiny makat s jasnou zprávou: Za rok jsme zpět!!!