Florbal je jako vynikající jídlo. Dokud nezkusíš nemůžeš vědět jaké to je.
Martin Juroš

Prague Games 2019 B18 - Den první

Do Prahy přijeli chlapci, kteří již v minulosti reprezentovali Frýdek-Místek na několika ročnících Prague Games, letos se družstvo přihlásilo do nejvyšší věkové kategorie B18. Los nám přinesl vskutku zajímavé soupeře a hned první hrací den nás prověřil hned z rána tým z Jihlavy.

FBŠ Jihlava - FbC KOVO KM Frýdek-Místek
3:3

(1:3, 2:0)

Do prvního střetnutí na Podvinném Mlýně vstoupili naši s odhodláním. Hned po 13 vteřinách otevřel skóre V.Šimík, který rozjásal svůj tým i přítomné rodiče. V čase 2:09 se se štěstím dokutálel do soupeřové sítě i pokus Matějky. V čase 9:27 se uvolnila dvojice Šímík a Kostka, ten nakonec poslal Šimíka vstříc samostatnému úniku, každému v hale v tu chvíli spadla brada, když sou parádičkou zvýšil na 3:0. Bohužel euforie trvala pouze pár vteřin a soupeř z Jihlavy v čase 9:44 snížil náskok.

Ve druhé půli naši ubrali ze svého nasazení, zvolnili tempo a to je hned ze začátku stálo další obdržený gól. Jihlavané se nevzdali a dotáhli krok s našimi chlapci. Bohužel pro nás nakonec tento zápas skončil smírně.

VIDEO ZÁZNAM UTKÁNÍ

Huddinge IBS - FbC KOVO KM Frýdek-Místek
3:2

(2:0, 1:2)

Ve druhém utkání se proti nám postavili houževnatí švédští borci. Bohužel i přes veškerou snahu se hned ukázalo, že Švédsko stále je kolébkou florbalu a po úvodním tlaku hráči Huddinge v čase 4:24 otevřeli skóre. Ještě v čase  7:53 zvýšil švédský celek svůj náskok.  V závěru první poloviny sestřelil dosti nevybíravým způsobem švédský hráč Ondru Simana, pro kterého v tu chvíli zápas skončil.

Druhou půlku začali naši hráči v početní převaze. Pět minut dlouhou přesilovku nakonec po skrumáži v brankovišti využil doklepnutím Korček. Naděje najednou pookřála. I když nás Švédové dostávali pod tlak, naše obrana se snažila společně s útočníky pomoct co nejvíce svému brankáři. Bohužel po přesilovce nás čekalo stejně dlouhé oslabení, Huddinge opět udeřilo v čase 23:54. Švédi znovu odskočili o dvě branky, v témže oslabení se ale urval ze řetězu Fridrich a vymetl pavouka švédské svatyně 6 minut před koncem utkání. Zaskočený soupeř najednou ztratil klid a naši hoši dostali novou krev do žil a vypracovali si ještě pár slibně vypadajících momentů. Bohužel ani střela Habrnála nenašla svůj cíl a naši tak těsně podlehli velmi těžkému soupeři o jedinou branku.

Slovo trenéra: "Za předvedený výkon především ve druhém utkání bych chtěl klukům vyseknout obrovskou poklonu. V prvním zápase došlo ve druhé půlce ke ztrátě koncentrace, s hráči jsme si po zápase všechno vyříkali a poučeni z chyb dali do tohoto duelu naprosto všechno. Byl to tvrdý zápas pod velkým tlakem, ale i tak hoši dokázali, že nic není nemožné a potrápili i tak silného soupeře z kolébky florbalu, za mě super a zítra na Tatran se musíme koncentrovat naprosto stejně a podat stejný výkon jako dnes ve druhém zápase."