I po prohraném zápase můžete odcházet se vztyčenou hlavou, pokud jste na hřišti nechali vše, i podrážky od bot.
Daniel Řeha

Poslední domácí utkání sezóny proti Vsetínu mužům A nevyšlo

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - Florbal Vsetín

3:6 (0:1 2:2 1:3)

Hrálo se o důležité 3 body, které by obě družstva v ligové tabulce katapultovaly o 2-3 příčky nahoru. Oba týmy si tento fakt uvědomovaly a přistupovaly k utkání velice zodpovědně. Nakonec se radoval Vsetín, který o konečném vítězství rozhodl zejména svou produktivitou ve 3. třetině.

První část žádné gólové hody nenabídla a gólové snahy končily převážně na kvalitních obranách obou celků. Jediný, komu se povedlo vsítit branku byl vsetínský Trčka, který využil chvilkového zaváhaní domácí obrany. Ve druhé části se Vsetín ujal už dvoubrankového vedení, když se pohotovou dorážkou prosadil Zubek. Vzápětí dostal domácí Frýdek-Místek možnost odložené přesilové hry a ve hře 6na5 zamířil přesně Vežranovský. (1:2) Těsně před koncem třetiny Vsetín oplatil stejnou kartou a v početní výhodě opět odskočil o dvě branky. (1:3) Do minuty však zaúřadoval frýdecký čaroděj Klimecký a individuální akcí opět snížil na rozdíl jedné branky. (2:3) Ve třetí části tedy byl zápas naprosto otevřený a góly padaly hlavně v přesilových hrách. První branku v početní výhodě zaznamenal ve 48. minutě vsetínský Březík a do minuty zasadil domácím další ránu ve formě gólu a luxusního tříbrankového náskoku Horák (2:5). Frýdek nesložil zbraně a v přesilové hře snížil v 51. minutě opět Vežranovský (3:5). Do konce zápasu zbývalo 9 minut, ovšem byli to nakonec hosté, kteří o 2 minuty později skórovali a odskočili tak Frýdku na rozdíl 3 branek. (3:6) Do konce zápasu si Vsetín už vedení pohlídal, a tak se v posledním domácím utkání této sezóny musel Frýdek-Místek spokojit s prohrou.

branky: 35. Tomáš Vežranovský, 39. Radim Klimecký, 51. Tomáš Vežranovský - 10. Jan Trčka, 29. Tomáš Zubek, 38. Robin Macek, 48. Tomáš Březík, 49. Tomáš Horák, 52. Robin Macek;

sestava: Tomáš Tobola, Petr Žabka, Richard Mäkký, Václav Šťerba, Denis Tomančák, Radim Klimecký, Petr Fiala, Martin Juroš, Lukáš Pindur, Lukáš Gamrot, Matěj Gilar, Jaromír Dobeš, Filip Matějka, Josef Březina, Tomáš Vežranovský, Lukáš Rajgl, Jan Piško, David Raab

Na poslední dvě utkání sezóny 21. a 22. kola zavítají muži 2.3. do druhého Šumperku a 3.3. do posledního Uničova. Obě utkání můžete sledovat pak online prostřednictím online zápisu: online zápis ze Šumperkuonline zápis z Uničova

Děkujeme všem fanouškům, kteří náš tým na domácích zápasech na Čeladné pravidelně a neúnavně podporovali a budeme se na vás těšit opět v další sezóně 2019/2020!