I po prohraném zápase můžete odcházet se vztyčenou hlavou, pokud jste na hřišti nechali vše, i podrážky od bot.
Daniel Řeha

Dorost doma vydřel 6 bodů

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - FBC Ossiko Třinec
3:2
(1:0, 0:2, 2:0)

V prvním utkání na Čeladné přivítali naši dorostenci družstvo z Třince. Zápis utkání otevřel v čase 9:26 Fridrich po přihrávce Klieščika.

Druhou třetinu začali lépe hosté z Třince, když v čase 1:23 využili přesilovku, v čase 4:24 pak třinečtí obrátili skóre ve svůj prospěch.

Nelehký úkol čekal naše dorosty při vstupu do třetí třetiny. Hoši ale zvládli finální část utkání lépe než hosté a v čase 2:27 nejprve vyrovnal stav Zdržava po přihrávce Kostky, a pak v čase 4:01 strhnul vedení pro domácí Fridrich po asistenci Pavlase. Do závěrečné sirény již diváci ve Sportovní hale na Čeladné gól neviděli, a tak si Frýdek z prvního utkání odnesl hubené vítězství a důležité tři body.

ZÁPIS O UTKÁNÍ

FBC ORCA KRNOV - FbC KOVO KM Frýdek-Místek
6:8
(3:3, 3:1, 0:4)

Ve druhém zápase nás očekával tým z Krnova. Hned první třetina nasvědčovala tomu, že půjde o pěknou přestřelku. Naši vstoupili do zápasu lépe, když v čase 1:10 využil Fridrichovy přihrávky Zdržava, po 25 vteřinách zvýšil po Morysově přihrávce Karas. Hosté se však brzy oklepali a snížili v čase 2:07 vedení našeho družstva. V čase 6:20 využil Krnov početní výhody a skóre bylo vyrovnáno. V čase 7:35 dovršil Albert Ranostaj z Krnova svůj hat-trick a poslal svůj tým poprvé v utkání do vedení. Naši hráči se ale ještě před sirénou stačili vzpamatovat a v přesilovce po přihrávce Kostky vyrovnal Pavlas.

Až do půlky druhé třetiny chránili oba golmani své svatyně a za svá záda nepropustili jediný míček. V čase 6:48  našel  Ranostaj v přesilovce svého spoluhráče a krnovští se ujali znovu vedení. Otřesený frýdecký tým pak utrpěl další ránu hned v čase 7:24, katem byl opět krnovský Ranostaj. Náš tým se ocitl v nepříjemné situaci a na soupeře už ztrácel dvě branky, trampotám však nebyl konec, svou famózní formu opět prezentoval krnovský střelec, který tentokrát přihrával na gól v čase 10:26. Zdálo se, že Krnov položil svého soupeře na lopatky, ale to odmítalo přijmout duo Klieščik - Fridrich a druhý jmenovaný ještě půl minuty před sirénou snížil vedení.

Po blamáži ve druhé třetině náš tým chytl druhý dech a krnovským puškám došel střelný prach. V čase 4:14 využil Kostka přihrávky Blažka a snížil na rozdíl jediné branky. Už to vypadalo, že Krnov ubrání těsné vedení, ale Kostka našel v čase 9:46 Klieščika a ten dal zápasu opět šťávu, peklo pak rozproudil svou druhou brankou v utkání v čase 10:12 Kostka po přihrávce Karase, famózní obrat našich donutil Krnov ke hře bez brankáře, veškerou snahu o vyrovnání ale v čase 11:38 zmařil gólem do prázdné brány svou třetí trefou Kostka po Hudečkově přihrávce. Naši se po závěrečném hvizdu mohli radovat z dalších vydřených tří bodů.