I po prohraném zápase můžete odcházet se vztyčenou hlavou, pokud jste na hřišti nechali vše, i podrážky od bot.
Daniel Řeha

Muži podlehli třetí Orlové 5:9

1. FBK Eagles Orlová - FbC KOVO KM Frýdek-Místek

9:5 (2:2 4:1 3:2)

Utkání proti Orlové se neslo ve znamení derby, jelikož se jedná o nejbližšího soupeře z ligy. Taky to šlo vidět i na vyloučení, kterých jsme mohli vidět rovných 11 + 2 nařízené trestné střílení proti frýdeckým. Orlová však této výhody zkušeně využila a zprvních 5ti branek dala 2 z nájezdu a 3 z přesilové hry a díky tomu si v podstatě vytvořila solidní náskok.

Hned v první minutě došlo k vyloučení frýdeckého Gamrota a Orlová této výhody využila a šla do vedení. Následně se v 7. minutě z předbrankového prostoru prosadil Fiala (1:1) a to na oplátku také v přesilové hře Frýdku-Místku. Vyrovnaný stav ovšem netrval dlouho a po 26 vteřinách si Jantoš vykoledoval trestné střílení, které se štěstím proměnil (2:1). Ve 13 minutě však zaúřadoval Vežranovský, který brankou k tyči vyrovnal na 2:2. Do druhé části vstoupili lépe hosté, když se ve 22. minutě překvapivou střelou prosadil Rajgl (2:3). Domácí Kloza následně zpytoval světomí, že se namísto balónu zadíval na tribunu. Orlovou tento gól paradoxně nakopl a o 3 minuty později si domácí vykoledovali v přesilové hře opět trestné střílení, které Milerský s překledem proměnil a vyrovnal stav na 3:3. Orlové to nestačilo a do konce početní výhody překlopila vedení na svou stranu. O 3 minuty později šel Frýdek opět do oslabení, ve kterém po 13ti vteřinách zase inkasoval na 5:3. O 3 minuty později, po hrubé chybě ve své vlastní přesilové hře, hosté obdrželi další branku (6:3), čtvrtou v řadě, která jim, dá se říci, zlomila vaz. Ve třetí části se dvakrát po sobě prosadili domací a vyhnali tak Piška z branky. Frýdek-Místek ale nesložil zbraně a dvěma brankami Toboly a Juroše se snažil nastartovat senzační obrat, ovšem Orlová už hrála na jistotu, držela míček na svých hokejkách a v 54. minutě ještě navýšila své vedení na konečných 9:5.

branky: 3. Lukáš Milerský, 8. Radek Jantoš, 25. Tomáš Milerský, 26. Tomáš Milerský, 29. Adam Kučera, 35. Martin Tököly, 42. Josef Zbořil, 44. Tomáš Milerský, 54. Martin Tököly - 8. Petr Fiala, 14. Tomáš Vežranovský, 22. Lukáš Rajgl, 45. Tomáš Tobola, 48. Martin Juroš;

sestava: Tomáš Tobola, Jan Lojkásek, Petr Fiala, Martin Juroš, Lukáš Pindur, Denis Tomančák, Matěj Gilar, Jaroslav Dobeš, Filip Matějka, Josef Březina, Tomáš Vežranovský, Lukáš Rajgl, Jan Piško, David Raab