Dorost v Třinci získal 3 body

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - FBC TIGERS PORUBA
7:4
(1:1, 2:1, 4:2)

V prvním utkání v Třinci naši dorostenci změřili síly s družstvem TIGERS z Poruby. Utkání působilo od začátku velmi vlažným dojmem, velkou šanci na první gól měli hosté, když se domácí obrana nedomluvila a golman Frýdku, Sörös, musel lovit míček z brankové čáry. První trefu v utkání zaznamenal až v čase 11:42 debutant v dresu dorostenců starší žák Zdržava, kterému nahrával Blažek. Radost z vedení trvala pouhých 14 vteřin, ještě před sirénou stihli hosté vyrovnat.

Druhou třetinu začali lépe hosté, když v čase 0:53 šli do rychlého vedení. Na tuto trefu odpověděl až v čase 8:31 Hudeček, do vedení pak poslal Frýdek v čase 11:15 další nováček v dorosteneckém dresu, starší žák Gistinger, kterému na jeho první trefu přihrál Závodný.

Do třetí třetiny opět vstoupili lépe hosté z Ostravy v čase 1:18. V čase 2:58 však vzal osud do svých rukou navrátilec Kostka, kterému nahrával Klieščik, ten zvýšil v čase 5:47, v čase 7:47 se ujal i pokus Závodného, kterého našel svou přihrávkou Morys. Druhou branku v utkání si v čase 8:38 připsal po Smigově asistenci Klieščik a zvýšil tak na 7:3. Hostům z Ostravy se nakonec podařilo zkorigovat výsledek ještě v čase 11:16, když využili své přesilovky, radost z vítězství, ale našim již nezkazili.

ZÁPIS O UTKÁNÍ

1.SC TEMPISH Vítkovice B - FbC KOVO KM Frýdek-Místek
3:2
(1:2, 2:0, 0:0)

Ve druhém zápase na naše hráče čekalo vítkovické béčko. Soupeř se ujal vedení v čase 5:49, vyrovnání přišlo brzy, Smiga naservíroval v přesilovce míč Kostkovi a ten srovnal. Euforii strhl v čase 9:23 Smiga po nahození Závodného, když se štěstím zvládl doklepat míč za záda vítkovického brankáře. Golman Petr pak čelil ještě pár pokusům vítkovických střelců, ale do sirény již nekapituloval.

Ve druhé třetině se strhlo doslova peklo. V čase 2:02 vyrovnali hráči Vítkovic. Blažek v souboji o míč u mantinelu v čase 2:28 vyprovodil ramenem hráče mimo hrací plochu, rozhodčím však jeho zákrok přišel nepřiměřený a odsoudili jej k pětiminutovému trestu za hrubost. Míč skončil za zády Petra ještě jednou, ale rozhodčí nakonec po domluvě rozhodli, že gól neplatí kvůli seknutí do frýdeckého brankáře. Další úder pro frýdecké družstvo přišel v čase 4:46, Klieščik při souboji seknul do hole protihráče a skončil na zemi, při zvedání zlomil svou hokejku, kterou posbíral a mířil na střídačku, to už ale hru přerušil hvizd sudích, Martin pak hodil hůl na střídačku a po důrazném apelu vítkovického trenéra rozhodčí rozhodli, že toto gesto bylo nesportovní a tak Martinovi naložili navrch další dvě minuty a osobní desetiminutový trest. Oslabení o dva zkušené hráče se naše družstvo bránilo do času 5:47, kdy se nakonec Vítkovicím podařilo obrátit misku vah na svou stranu. Oslabení pokračovalo dále a našim ubývalo sil, k tomu se v čase 10:08 posadil na trestnou další hráč Frýdku.

Ve třetí části měli pořadatelé mnohem méně práce se zápisem, více práce měli naopak s časomírou, kterou museli několikrát opravovat, protože čas buďto běžel v přerušení nebo neběžel při hře. Návrat Klieščika přišel dost pozdě a na branku Vítkovic z druhé třetiny se našim již nepodařilo najít odpověď. Naopak ve chvíli, kdy se čas chýlil ke konci a čekalo se, že se bude hrát v šesti hráčích v poli, přišel další kiks a v čase 10:23 i další oslabení pro Frýdek. Bohužel naši díky zbytečným vyloučením přišli o možnost srovnat se soupeřem krok, těžko se utkání otáčí, když hrajete půl zápasu v oslabení. Vítkovice tak z tohoto duelu odcházely do šaten šťastnější a bohatší o tři body.